| CosminaCosmm a întrebat:

Am auzit de o solutie sau sampon care face parul sa creasca mai repede.Ce pret are si de unde il pot cumpara?

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ulei de ricin.

| michelia a răspuns:

Este vorba de uleiul de ricin. Se ia de la farmacie si costa intre 5-9 lei, depinde de gramaj. Ai grija sa fie simplu, nu cu scortisoara sau alte minuni.
Te frictionezi cu el pe parul ud la radacina, il lasi sa stea cam 4-5 minute, apoi te speli obisnuit cu sampon si te clatesti.
Parul are sanse sa creasca ceva mai repede decit acel 1 cm pe luna ( 1, 5-2 cm)

| pisicutzamik a răspuns:

Nu este sapon este ulei de ricin si costa in jur de 6 lei o sticluta, dar pentru parul din cap iti trebuie mai mult de o sticluta!

| FastAndFurious a răspuns:

Ulei de ricin de la plafar sau de la farmacie.

| dianamrrrrr a răspuns:

Eu stiu doar de un tratament. care cred te poate ajuta dar e destul de scump. eu iti recomand sa mergi la un magazin de specialitate si sa intrebi acolo sau la un dermatolog.