| WildS0ul a întrebat:

happy Am disperat! parul meu arata groaznic. In vara am fost sa ma tund, si tipa aia m-a filat cam de la urechi in jos big grin. Inainte aveam parul drept, era doar putin ondulat prin spate, dar acum arata foarte urat. x( primul strat de par e drept si dupa imi sta in toate partile. Trebuie sa mentionez ca l-am si indreptat cu placa mai des, dar nici asa nu pot sa il las pentru ca arata groaznic. Ultima oara mi-am tuns varfurile (numai de pe ultimul strat). Credeti ca daca il aduc iar la acelasi nivel o sa se indrepte? Si ce pot sa ii fac sa arate cat de cat bine? puppy dog eyes Multumesc mult! >big grin

Răspuns Câştigător
| kiduţa18 a răspuns:

Ştiu cum e, am avut aceeaşi problemă. Aveam un strat de păr lung până pe la talie şi un strat deasupra până la umeri. Nu-mi stătea nici cum. Şi m-am tuns până la umeri. Acum mi-o crescut şi e ok, adică îmi stă drept (puţin ondulat la vârfuri), dar dacă îl îndrept stă drept. Deci, poţi să te tunzi, numa o să-ţi pară rău de păr, îţi zic eu.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca si fa-l sa fie la acelasi nivel, poate nu se indreapta imediat dar daca te ocupi putin de el se va aranja

| HaLoGeNNN a răspuns:

De ce nu intrebi un stilist? Parerea mea e ca poate iesii bine daca il aduci la acelasi nivel.

| mirelu a răspuns:

Draga mea WILDSOUL, sunt faramcista si pot sa iti dau o parere avizata in ceea ce ar putea fi un tratament pentru par. Daca vrei sa discutam mai multe spune-mi. te pup

| WildS0ul explică (pentru mirelu):

Da,chiar as dori un tratament, dar totusi nu as vrea sa imi incarc parul de produse, deoarece am uitat sa mentionez ca mi se ingrasa foarte repede. big grin

| mirelu a răspuns (pentru WildS0ul):

Bun, daca ti se ingrasa foarte repede trebuie sa vedem cat de des il speli.
Apoi trebuie sa folosim un sampon volumizator care nici nu agreseaza parul si sa folosim un ser pentru scalp care sa regleze secretia de sebum. De unde esti? Ca poate ne putem intalni sa iti arat produsele. PUP

| WildS0ul explică (pentru mirelu):

Sunt din Alexandria big grin Imi spal parul de doua ori pe saptamana pentru ca mai rar chiar nu pot. Eu folosesc wash and go cu urzica pentru par gras si nu imi place, dar oricum am schimbat multe sampoane si mi-e teama sa nu fac si matreata(asta a fost samponul care macar m-a scapat de ea ).Nu am volum, parul imi sta in toate partile..inainte il aveam drept, dupa care prin spate firele mi s-au ondulat (mama are parul ondulat) si am crezut ca daca il filez mi se va ondula mai repede...dar nu a fost asa laughing arat ca o oaie netesalata acum. daca mi-ati putea spune niste produse pe care sa le pot cumpara de la farmaciile din oras as fi recunoscatoare happy

| mirelu a răspuns (pentru WildS0ul):

Pentru un par care promite sa devina ondulat, cel mai bine e sa folosesti o spuma volumizatoare. Eu as avea indrazneala sa iti recomand spuma volumizatoare SATINIQUE si samponul volumizator SATINIQUE. Asta ar costa 87 lei. Daca nu ti se pare scump, iti trimit.

| WildS0ul explică (pentru mirelu):

Ok, inteleg.dar daca eu as dori ca parul meu sa nu se onduleze, sa stea drept? adica mie nu imi place deloc asa ondulat big grin Daca nu...ar trebui sa discut cu parintii in legatura cu pretul acestor produse de care mi-ati spus anteriorbig grin

| mirelu a răspuns (pentru WildS0ul):

Si eu am avut par drept cand eram mica si apoi s-a ondulat. Nu am ce sa ii fac ca sa redevina drept. Mie personal imi place ondulat, dar vreau sa iti spun ca doar placa il va intinde.