| NoNameHeeiii a întrebat:

Am o prietena care are 1, 67 si 70 de kg. Nu pare grasa la prima vedere, adica doar are forme si putina grasime pe burta si e obsedata sa slabeasca. Oare cum ar putea reusi Sa slabeasca in zona abdomenului ( abdomenele nu o ajuta ) si sa scape de celulita de pe picioare? Ce sport sau ce exercitii ar trebui sa faca? Multumesc :**

Răspuns Câştigător
| DennyRose a răspuns:

La 1,67 nu e prea OK sa ai 70 de kg.
Abdomenele nu o ajuta, de regula, ea are nevoie de arderea grasimii, dupa ce o arde poate face si abdomene, pentru muschi. Alergatul e cel mai recomandat, o va ajuta sa scape de toata grasimea corpului, deoarece atunci cand noi alergam, miscam toate partile corpului si in acest mod transpiram. Ei bine, transpiratia aceea, este grasimea arsa. Si ar trebui sa manance mai sanatos. Pentru celulita, cred ca masajul e cel mai eficient. BAFTA!

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Abdomenele sunt pentru muschi, ea nu are nevoie de muschi ea trebuie sa scape de grasime. Pentru asta trebuie sa faca cardio (alergari, inot, mers cu bicicleta, aerobic sau macar plimbari in ritm alert zilnic) si sa tina un pic de regim (fara carbohidrati, bauturi acidulate, prajeli, grasimi, fast food, dulciuri. Sa manance carne de pui, peste la gratar sau fiarta, legume, fructe, seminte, nuci, oua fierte, iaurturi degresate, mezeluri slabe, multa apa) iar pentru celulita acelasi lucru regim + miscare + hidratare si masajul ajuta mult, sau diferite proceduri cosmetice daca isi permite vacuum, electrostimulare etc

| justfriend a răspuns:

Si te interesezi tu cum poate sa slabeasca ea pentru ca...

| Everlasting a răspuns:

Ar trebui sa practice un anumit tip de sport sau sa alerge dimineata si seara. Funda?