| Patricia07 a întrebat:

Am parul des si mi se ciufuleste foarte repede laughing. Il spal cu sampon si cu balsam dar degeaba. Ma gandeam sa ma vopsesc ca multe fete ce il au vopsit sunt mai putin ciufulite, despre asta ce parere ai? Va rog ajutati-ma! Multumesc! :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa ti-l impletesti.
Foloseste un sampon sau tratament pentru par disciplinat.
Te pup!

| Laura927 a răspuns:

Eu folosesc pe parul umed abia spalat si uscat un pic cu prosopul spuma de par depinde de tipul de par care vreau sa mi-l fac, par drept folosesc spuma de la fructis 03 nivel de forte,sau ondulat daca il vreau folosesc spuma pentru par ondulat,trebuie sa ai grija de varfuri,sa fie sanatoase! si dupa uscare e preferabil,sa il impletesti daca stai in casa. Tips. Nu da cu mana tot timpul prin par,pentru ca ii iei umezeala de care are nevoie,parul are un Ph si el la randul lui,avand mai multa umezeala naturala, il face mai greu si firele nu zboara sa se incilceasca, raman la locul lor. daca iti permiti produse antiincalcit, foloseste doar cele de calitate, nu folosi produse ieftine de la magazinul de la colt.

| lumy4u a răspuns:

Vopseaua cu siguranta schimba textura parului, nu ezita sa incerci, dar gandeste-te bine ce culoare vrei ca sa nu te decolorezi dupa aia pentru ca nu iti place, incepe cu culori deschise

| iuliaa27 a răspuns:

Si eu in am ciufulit. Eu ma tot indrept, dar...se electrizeaza.Nu stiu.Incearca.Si eu stiu multe persoane care nu mai au volum dupa vopsire.