| Bianca298 a întrebat:

Am parul drept si lung, cam cu 15 cm peste umar. Cum as putea sa mi-l fac ondulat sau cret, si sa para cat mai natural? Nu as vrea sa folosesc ondulatorul sau placa etc.
Dau funda

6 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Buna! Il poti pune pe bigudiuri sau poti sa il impletesti, iar pentru a rezista cat mai mult poti sa folosesti si fixativul! Multa bafta!

| selysol a răspuns:

Poti sa il impletesti ud intr-o coada sau mai multe sau sa il pui pe `moate` iti faci multe fasi destul de subtirele de material si tot iei cate o suvita si o legi la capat cu o fasie de material dupa care o tot rotesi spre cap formand un mic coculet si il legi cu fasia de material cu care ai prins suvita la capat eu folosesc desori aceasta metoda si imi place tare mult happy ps il poti pune pe moate cand e ud daca vrei bucle mai definite baftahappy

| Bijouu a răspuns:

Nu te piepteni dupa baie si cand e jilav cu spuma il strangi in pumn, iei suvita cu suvita, il mai lasi sa se usuce putin apoi faci din nou(nu foarte multa spuma ca va deveni imbacsit)sau bigudiuri, bafta

| NikDeea a răspuns:

Fa baie seara, apoi cand e ud Impleteste-l in mai multe cosite, A doua zii dimineata va fi Ondulat, Putin cret. Funda?

| georgiana0ingeras a răspuns:

O sati pun niste videoclipuri sunt in spaniola dar ti le explica destul de bn.aici in primul video trebuie sa ai parul ud
http://www.youtube.com/watch?v=19IBx-UXnoM
sau acesta este foarte bun si nu trebuie multe lucruri aici parul trebuie sa il ai un pic ud doar un pic si sa urmezi pasii din video succes
http://www.youtube.com/watch?v=hyLNof3PK9U&feature=related