| annieavilla a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema la cum arat, adica am 62 kg si am doar 14 ani si 1.68,problema e burtica adica vreau sa slabesc si daca de exemplu as face 500 abdomene pe saptamana as slabi pana in septembrie 7 kg, Funda

Răspuns Câştigător
| norbee1994 a răspuns:

Dar trebuie sa faci si mai mult daca vrei sa slabest 7 kg eu iti recomand si alergarea dimineata si seara 30 min sau 60 adica o ora, genoflexiuni, flotari cate 5 cu repetari, si ai grija ce mananci dimineata ii foarte important seara nu mai adica dupa 5 nimica... ii usor de zis ca faci astea dar intr-adevar cand nu mai poti atunci trebuie. intelegi, daca vrei sa dai jos 7 kg in mod natural trebuie sa iti bati putin joc de corpul tau. adica antrenamente pana la epuizare!

4 răspunsuri:
| Lery a răspuns:

Este o cura de slabire care tine 9 zile.In primele 3 zile trebuie sa mananci doar carne(fara paine,
alcool,sucuri etc...doar carne) Urmatoarele 3 zile trebuie sa mananci doar lactate(laptele nu trebuie sa fie foarte gras) adica lapte,branza,smantana,iaurt,cascaval.Ultimele 3 zile mananca doar fructe si legume.La aceasta cura de slabire poti face si exercitii.Daca uaci eexrcitii vei slabi 4-5-6 kg iar daca faci exercitii vei slabi in jur de 6-7 kg max.Nu uita ca in aceste 9 zile nu trebuie sa mananci altceva decat ce ti-am scris(fara paine,alcool,suc fastfood .etc...Si chiar functioneaza foarte binewinking BAFTAhappy

| vladviorel a răspuns:

Da slabesti...dar trebuie sa mananci si mai putin o perioada

| annieavilla explică:

Scz de stupidbig grin
nu am vrut

| pAuU_5976 a răspuns:

Paii dupa parerea mea nu ar trebui sa te fortezi si sa faci nu stiu ce diete grele si sa te infometezi.alearga vreo 2 kilometri pe zi plimbate, fa miscare iar dimineata dupa ce te trezesti fa putina gimnastica cum ar fi abdomene, flotari, si diferite miscari pentru ati pune corpul in miscare.iar seara incearca sa nu mananci dupa ora 7 decta fructe.eu sunt sportiva si stiiu asta. sper ca te-a ajutat sfatul meu. fundiita?:X