| Avasrin a întrebat:

Ce crema credeti ca e buna pentru a scapa de cosuri/sa iti tii fata curata?

Multumes Anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skinoren gel sau Bioderma Sebium global. Imi mai place si lotiunea exfolianta bha 2% de la paula's choice. happy Toate sunt eficiente, acum depinde cat vrei sa investesti. Skinoren e foarte bun si pentru pete, bha-ul mi se pare genial pentru ca e antiimflamator si "dezumfla" cosurile de seara pana dimineata, bioderma vindeca rapid.

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu-i mai bine sa te speli tu pe fata cu apa calda si sa le lasi sa se vindece de la sine?
Cremele sunt la fel ca dietele, odata ce nu le mai folosesti revin 'imperfectiunile'!

| kiri11 a răspuns:

Citeste despre cremele care contin miere manuka, manuskin spre exempu. Curata foarte bine tenul.

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Si eu m-am confruntat cu problema cosurilor si am incercat multe produse: din comert, din plafar, cu ceai verde, uleiuri etc. Pana la urma m-am incumetat si mi-am luat o crema BHA de la Paula's Choice si am reusit sa scap de acnee. Stiu ca pretul nu este unul mic, si eu m-am speriat initial de pret, insa o crema full size iti ajunge un an intreg si poate fi folosita in fiecare seara, pentru a preveni aparitia cosurilor si pentru un aspect impecabil al tenului.

| eutusiovidiu a răspuns:

Sunt 2 variante de a scapa de cosuri:
una ieftina cu masca antiacneica http://www.numaibune.ro/......nique.html sau una mai scumpa si mai profunda Crema antiacnee Organique http://www.numaibune.ro/......ique.html. In ambele cazuri in perioada de tratament exclus acidulate, condimente, cafea, cofeina si multa apa plata pe tot parcursul zilei. Intre tratamente te poti spala pe fata cu sapun aleppo http://farmaciaverde.util21.ro/......lonia.html sau sapun verbina

| Precop_Cezar_2000 a răspuns:

Nu te uita la ce creme îţi recomandă alţii, fiecare are organismul său. Până nu îţi faci un biotest la un dermatolog, degeaba. Doar să ai noroc să nimereşti o cremă şi să-ţi treacă.