| anjellique a întrebat:

Hei TPU! Ce parere aveti despre stilul emo? La barbati si femei?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este stilul celor cu probleme psihice (emotionale).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i pe placul meu.
Poate pentru costumele de haloween...

| anjellique explică (pentru Violleta2022):

Copiii dvs. ce stil vestimentar au? si in ce se costumeaza de halloween?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anjellique):

Copii mei sunt adulti in toata firea si nu se mai costumeaza de haloween.

| Cinic a răspuns:

Este ok pentru adolescenti.
La 30 + este lame.

| anjellique explică (pentru Cinic):

Eu zic ca si la 23+… am vazut eu niste chestii la viata mea.

| adam7 a răspuns:

Am avut o prietena Emo, așa o chema, nu era?

| anjellique explică (pentru adam7):

Nu inteleg

| adam7 a răspuns (pentru anjellique):

Am avut o prietenă, o chema Emo, doar ca nu era, așa o chema.

| laptecucereale22 a răspuns:

Stilul original emo e unul foarte accentuat si care iese foarte tare in evidență, daca vorbim de toata treaba, par, haine, accesorii. se poate si domolii putin si e mult mai acceptabil, de exemplu doar parul, mai ales bretonul(vorbim de bretonul le o parte), e ok, dar parul tapat il face sa iasa mai tare in evidenta sau iti amintește de moda acum zeci de ani, cu taparea excesiva. culorile hainelor nu ies asa de mult in evidenta in comparație cu stilul scene, asa ca nu prea ti-ai da seama neapărat ca e emo. nu esti emo daca te imbraci pur si simplu in negru sau ai breton sau parul negru. chiar daca vorbim de stilul original emo, totusi nu e la fel de rau sau pronunțat ca altele, mi se pare a fi putin demodat, chiar normalizat fata de altele. in caz ca vrei sa fii tu emo, nu ii pasa la nimeni si trebuie sa faci ce vrei tu cu viata ta. cei care jignesc isi arata propria lor personalitate si stima de sine scăzută. nu esti emo daca esti depresiv sau faci self harm, a fi emo înseamnă a aprecia cultura, originile si muzica. niciun stil nu este complet definit doar de aparența fizică.