| Angelik_6250 a întrebat:

Hei TPU.cum va intariti unghiile? am folosit multe intaritoare dar nu au avut mare foloshappyce metode mai stiti?big grin

5 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

Am auzit ca daca le bagi in ulei incins se intaresc, mi-a zis un baiat care canta la chitara. pa

| Fillaide a răspuns:

Iti spun tratamentul incercat de mine si care a dat rezultate din prima: seara ungeam o bucata de tifon cu iod si imi dadeam pe unghii. Daca dimineata culoarea iodului iti ramine pe unghii inseamna ca ai iod suficient in organism, insa nu-ti face probleme...culoarea se spala usor.Iti sugerez sa incerci acest tratament in weekend.La mine a dat rezultate:am unghiile puternice, sanatoase si cresc foarte repede.

| anutza a răspuns:

1. Poti incerca cu ulei de ricin
2. Tratamente de unghii - cel de la Oriflame e bun ca sunt reprezentant si am multe cliente care iau
3. Unghii false cu gel - eu am de 2 ani sunt super si nu te mai chinui sa-ti faci mereu manichiura, sunt manichiurista si recomand

| Otilikaa a răspuns:

Punele in apa cu sare asa tinele in fiecare zi cite 15 minute pa

| mango_7455 a răspuns:

Eu imi dau cu ulei de argan po unghii si s'au intarit adica inainte mi se rupeau din orice si mi se exfoliau acum de cand ma dau cu uleiul de argan nu mi se mai rup sau exfoliaza