| dia19 a întrebat:

Hei TPU dati-mi cateva idei : am parul lung si foarte foarte foarte des si as vrea sa stiu cum sa-l raresc foarte tare.Am fost la coafor si a doua zi am observat ca e la fel doar ca mai scurt.

4 răspunsuri:
| Licuriiciu a răspuns:

Nu orice frizer la care mergi stie sa iti rezolve problema,unii au doar mania de a taia parul(am patit-o pe pielea mea)Daca ai parul des trebuie sa il filezi si sa il ajuti sa se regenereze, cand te speli pe par foloseste balsam si cat il ai pe par piaptana'l usor, clatesti parul si dupa baie mai piaptana'l cat e ud dar nu exagerat, doar cat sa ti se regenereze mai usor, nu te speria daca iti dace mult par, in medie pe zi trebuie sa cada cam 100 de fire de par.

| dia19 explică (pentru Licuriiciu):

Licuriiciu nu ma sperie faptul ca imi cade parul ci dimpotriva are de unde laughing multumesc pentru sfat

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Esti fenomenala :)! Toata lumea vrea par des, iar tu vrei sa-l "raresti"? Daca ai parul mai aspru poti sa-ti iei un balsam special care sa-l hidrtateze foarte tare si astfel va aluneca mai bine si firul va parea mai subtire. Si poti sa-l tunzi in "scari" si se va aseza mai bine, cam asa: http://www.google.com/......tp?/search Succes si sa nu-l "raresti"!

| dia19 explică (pentru AjutorAnorexieBulimie):

Eu m-am saturat de el ii des si uneori nu am cum sa-l asez nu vrea sa-mi stea cum vreau eu si de multe ori apelez la placa ca sa stea drept. E fain sa ai parul des dar e cam naspa mai ales vara ca mori de cald si nu stiu cum sa-l mai prind.