| Flower2234 a întrebat:

Hei, TPU. De cateva zile am inceput sa am o problema. M-am uitat pe internet la niste videoclipuri de pe o aplicatie musical.ly si am vazut acolo o fata foarte frumoasa pe care o cheama Loren Beach. Chiar mi-au placut mult videoclipurile ei dar apoi am vazut cati ani are. Are 13 ani. Exact ca mine. Apoi nu stiu ce m-a apucat, incepeam sa cred ca sunt urata si plangeam de fiecare data cand ma uitam in oglinda. Ma compar cu toate fetele frumoase pe care le vad si apoi incep din nou sa plang. Eu chiar ma cred cea mai urata fiinta de pe pamant si nu am cosuri, am tenul curat, am nas mic, nu sunt stramba, mama imi zice ca sunt perfecta dar apoi iar imi aduc aminte de fetele de pe Instagram sau Youtube si ma duc in baie si plang. Am incercat sa ma machiez dar sora mea zice ca arat foarte naspa. Nu mai pot dormi, plang toata noaptea, mi-e rusine sa ies din casa. Va rog, ajutati-ma! :'(

5 răspunsuri:
| CosmiinTezeu a răspuns:

Nu te panica, gandeste concret si direct. Frumusetea uneori nu consta in felul cum arati, uneori frumusetea provine din interior desi multi nu tine cont de chestia asa si se arunca pe aspectul fizic in primul rand. Fiecare persoana are frumusetea lui uite iti dau cateva exemple :
- Frumusetea personala este mult mai mare decat orice recomandare
- Frumusetea este… cand te uiti in ochii unei femei si vezi frumusetea in inima ei
- Cel mai frumos make-up al unei femei este pasiunea dar cosmeticele sunt mai usor de cumparat
- Suntem in cautarea frumusetii deoarece indiferent cat de frumoasa ar fi o persoana, ea nu crede ca este frumoasa cu adevarat

| Flower2234 explică (pentru CosmiinTezeu):

In zilele de azi nimanui nu ii mai pasa daca esti bun la suflet sau ca te comporti frumos cu cei din jur... Cel putin astfel de oameni cunosc eu... Totul e mai usor daca esti frumos crying

| CosmiinTezeu a răspuns (pentru Flower2234):

Si vrei sa spui ca cei frumosi nu sufera? De ce toti alearga dupa frumusete cand ei au asta deja? Trebuie doar sa o pui in evidenta, ochii parul zambetul privirea totul tine de tine draga mea!

| Caood a răspuns:

Loren Gray, da e o fata frumoasa dar nu au văzut-o fără machiaj poate. Dacă mergi la un make-up artist sau la cineva care se pricepe vei vedea ca poți arată și tu așa.

| Antonia797 a răspuns:

Stai calma, arati bine la 13 ani. Stiu ce te face sa crezi ca arati naspa, chiar daca nu iti dai seama. Pai probabil nu iti place culoarea ochilor sau cea a parului, te compari cu fete care au ochii diferiti etc... Dar daca o sa te compari cu o fata care are parul si ochii asa ca tine o sa realizezi ca de fapt arati binewinking sper ca te-am ajutat.