| Iulliiaa a întrebat:

Hei TPU, este adevarat ca daca ti se despica varfurile nu-ti mai creste parul? sad Si totusi, ce-as putea face sa nu se mai despice si sa creasca cum trebuie?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Oameni buni, părul nu creşte de la vârfuri, ci de la rădăcină. Poţi să ai vârfurile înnodate că el tot îţi creşte. Doar că: părul fiind ars şi despicat la vârfuri, se rupe mai uşor, de unde şi iluzia că nu-ţi mai creşte.
Tunde-ţi vârfurile despicate (1-2 cm) la fiecare 3 luni ca să-l ai sănătos şi frumos. Şi foloseşte ulei de ricin la rădăcină, nu la vârfuri, să-ţi crească mai repede.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti creste dar incet, taie din varfuri macar o data la doua luni

| crissadeea a răspuns:

Dati cu ulei de ricin la vârfuriwinking

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Cea mai buna metoda e uleiul de ricin! Sa incerci!
Pe curand kiss

| lumy4u a răspuns:

Buna,trebuie sa iti tunzi varfurile macar 2 cm la 2 sau 3 luni, ca sa ii dai voie parului sa creasca frumos, daca varfurile sunt despicate, el creste de la radacina, dar se rupe la varfuri si ai senzatia ca nu creste deloc.asa ca daca vrei un par lung, obligatoriu tunde-ti varfurile

| kitty2288 a răspuns:

Din nefericire si eu am avut aceeasi problema din cauza placi de indreptat parul, si nici de crescut nu mai crestea.Mi-am facut o masca de par cu ulei de argan(trebuie sa fie natural) galbenus de ou, zeama de lamaie si iaurt ...de preferat tot ceva cat mai natural. De preferat se foloseste de 3 ori pe saptamana. Si daca vrei poti sa te clatesti cu ceai de galbenele sau musetel.La mine a functionat, si s-a fazut rezultate vizibile.....trebuie sa te ti de program. BAFTA