| NaomiCristina97 a întrebat:

Hei TPU! Este vreo problema daca spre exemplu am parul gras și folosesc șampon pentru parul uscat? Fundoi ❤️

9 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Eu ma spal cu ce gasesec in cabina de dus. Nu am nici o problema! Chelia mea accepta orice tip de sampon.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca este, fiind total inadecvat parului tau, pentru ca nu-l va degresa ceea ce-l va face si mai gras decat este acum.

Nu inteleg totusi, ce logica este aia sa ai parul gras dar sa ignori complet realitatea si sa cumperi taman ceva ce este contraindicat parului gras, adica sampon pentru par uscat?

| Delyae a răspuns:

Nu, și eu am folosit.

| Miruna333 a răspuns:

Nu e vreo problema, dar nu te va ajuta. Pentru parul gras ai nevoie de ceva care sa curete in profunzime

| ioana748 a răspuns:

Temporar nu, dar este de preferat sa ai sampon pentru par gras.

| NaomiCristina97 explică (pentru Violleta2022):

Am o pasiune adică aia e sa incerc șampoane noi și citind pe net am descoperit că șamponul trebuie schimbat în funcție de anotimp adică toamna și iarna este bine sa folosim un șampon hidratant iar vara unul ușor și purificator, deci asta-i logica!?

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,daca ai vrei problema dermatologica, gen dermatita, mătreața, scalp care se îngrașă foarte repede sau orice altceva, ar fi de preferat sa nu faci astfel de schimbări.
Însă dacă scalpul tau este sănătos și nu are vreo problema, poți încerca.

| FadedravenXD a răspuns:

Iti poate afecta putin parul, dar iti recomand sa folosesti un șampon hidratanthappy

| DeeDee817 a răspuns:

Este de preferat sa ai șampon pentru par gras. Cu timpul o sa îl afecteze