| Sfaterly a întrebat:

Mi-am ars parul foarte tare de la placă. Eu îl am foarte creț și nu pot sta fără sa îl îndrept. Ce pot sa fac? Nu vreau sa ma tund!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce nu ti-l lasi cum e?! Ai ceva special, de ce ai vrea sa arati ca restul? E mult mai mic procentul de oameni cu parul cret. Ai ceva care sa te evidentieze si sa te scoata in evidenta si tu dai cu piciorul... Daca esti si baiat, sa stii ca te incadrezi in preferinta mea fizica. laughing

| Donsavas a răspuns:

Lasa-l drept asa cum este. Spalate pe cap si usuca-te, vezi dupa in ce stare este. Daca l-ai ars, te tunzi astfel incat sa nu se mai vada. Nu e mare lucru, creste la loc si e la moda mai nou, sa ai parul scurt.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

De ce vrei sa ti-l indrepti?

| MelissaAdela a răspuns:

Hei☺Iti poti cumpara de la firma Agrado un sampon cu keratina(aceasta iti face parul drept, usor de pieptanat, matasos si stralucitor in acelasi timp)
Eu folosesc acest sampon de mai bine de 2 ani si nu pot renunta la el.
Ti-as putea da in pv cateva poze cu parul meu sa vezi cum arata dupa folosirea acestui sampon dar cred ca se vede destul de bine si in poza de profil.
P.s:eu mai folosesc si balsamul cu keratina tot de la aceasta marca
Sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat☺

| leila255125 a răspuns:

Am avut aceeasi problemahappy
Frezeaza-ti virfurile asa fel incit sa nu se vada firele arse apoi cand mai folosesti placa incearca spray pentru protectie la indreptat.eu tot aasa factongue

| Allejoshep a răspuns:

Buna! Aceasta problema o aveam si eu si pot sa ti spun ca poti incepe sa iti lasi parul cret macar o saptamana din luna ca sa nu fie "solicitat" firul de par si ca sa nu fie parul super voluminos cand il lasi cret nu ti l pieptana si daca il ai foarte des poti sa dormi noaptea cu el in coc, astfel parul se incurca, ca sa zic asa, si isi pierde din volum. Sau ai putea sa te tunzi si sa ti faci tratament de intindere a parului cu keratina care dureaza intre 6-8 saptamani

| anonimaalone0123 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel. Eu de fiecare data cand ma spalam pe cap ma dadeam cu spuma de par si mi-a trecut. Incearca si poate iti va da rezulta. Sper ca te am ajutat