| IonelaIony a întrebat:

Nu am incredere deloc in aspectul meu fizic. Consider ca sunt slaba( am 50 kg si 1.65 inaltime), nu sunt nici la fata draguta( am fata rotunda si multe puncte negre). Chiar nu sunt multumita de mine, drept argument este faptul ca toti iubitii mei au stat din interes cu mine(vroiau doar sex). Ce sa fac sa ma simt bine in pielea mea, cum sa ma ingrijesc mai bine?

3 răspunsuri:
| AnneSiAtat a răspuns:

Salut (:.
este bine dacă ai 50 de kg. tu spui că eşti slabă. păi, gândeşte-te câte femei/fete ar da să fie slabe, dar dacă nu te placi, încearcă să mai pui câteva kg pe tine, însă ai grijă să nu exagerezi cu asta, căci vei deveni mult prea grasă. după ce vei pune kg, vei vedea că va fi uşor să scapi şi de celelalte probleme.
cum să scapi de punctele negre...
https://www.google.ro/......ps?/search
Sunt milioane de sfaturi, foloseşte-le!
băieţii... nu trebuie să te descurajezi. la colţ stă un băiat care va fi perfect, trebuie doar să-l aştepţi. nu este obligatoriu să ai ACUM iubit, nu?
dacă ai capul rotund, şi dacă eşti băieţoasă, fugi la magazin după şepci! şi eu o am la fel, şi celor cu faţa rotundă le stă perfect cu şepcile, aşa că fugi şi ia-ţi!
Trebuie să ai mai multă încredere în tine, chiar trebuie, ca să reuşeşti să faci ceva!

| simona019 a răspuns:

Heyy..eu am aceeasi inaltime si aceleasi kg si peste 3 sapt fac 17 ani si sunt fff mandra de corpul meu.Multe colege de-ale mele ar da orice sa ai aceste masuri. nu vezi la tv ca toate femeile nu stiu ce sa mai faca ca sa fie slabe? asa ca fii increzatoare in tine si in corpul tau! eu cred ca ai de lucrat la capitolul incredere in sine..pentru ca o fata este frumuoasa si atragatoare atunci cand e mandra si stapana pe corpul ei!

| BarbieFashionista a răspuns:

Increderea in tine e cel mai important lucru.Nu trebuie sa asculti lucrurile rele care ti se spun, deoarece vor doar sa te faca si mai neincrezatoare.La 1.65 si 50 kg ai o inaltime si o greutate normala.
Nu uita ca fiecare persoana e diferita si frumoasa in felul ei.Trebuie doar sa te uiti in oglinda si sa iti spui asa: Eu sunt cea mai frumoasa, cea mai putercina, cea mai desteapta si nimeni nu imi poate lua asta!:*:*:*