| xIubescRapuCamiRupeCapu a întrebat:

Hei TPU, stiti ceva metode naturiste pentru scaparea de punctele negre? Nu vreau sa imi pun tot felul de creme pe fata ca sa ma trezesc dupa cu ceva mai gravtongue. Funda:*.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Pentru punctele negre iti poti faci o infuzie de musetel, iar apoi amesteca malai cu miere intr-un bol. Dupa ce stai cu fata la infuzat in jur de 10-15 minute, ia amestecul si freaca zona cu punctele negre (poti aplica pe toata fata, exfoliaza foarte bine). Dupa ce ai terminat clateste fata cu apa rece cateva minute.

| MadddieLovesYaBabe a răspuns:

Daca ai multe cosuri, poti sa faci ceai de musetel si sa tii peste recipientul in care este ceaiul un prosopel nu prea gros si sa iti tii fata acolo cateva minute happy. Te va durea gatul putin. Asa porii se deschid si este mult mai usor sa scapi odata pentru totdeauna de cosuri, spargandu-le fara sa te doara ingrozitor. Funda?