| Damurcon a întrebat:

Știe careva dacă îmi îndrept parul(îl am ff creț), după îmi crește la loc creț? Nu de alta dar când eram mai mic aveam par drept, dar pentru ca am avut păduchi a trebuit să mi-l tund la 0 si de atunci mi-a crescut creț.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai tunde-te o data si vezi ce iese, oricum vine iarna si poti purta fes.

| BloodyLips a răspuns:

O sa stea drept pentru ceva timp probabil, nu stiu cat, fiecare tip de par reactioneaza diferit.Cea mai buna cale e sa incerci.

| Azazea a răspuns:

Daca il faci cu placa ramane drept pana te speli din nou pe cap, se uda parul si revine la forma lui initiala(in cazul tau cret/ondulat)

| fropy a răspuns:

Incearca tratament cu keratina la salon, o sa il ai drept vreo 2 sau 3 luni, cu placa e doar pe moment

| buburuzamiraculoasa01 a răspuns:

Eu am parul cret si ma fac cu placa, normal ca dupa ce te speli pe cap il ai din nou la forma lui, keratina nu recomand, adica e fain ca numai trebuie sa te faci cu placa, dar dupa o sa il ai foarte asupru si abia o sa il descalcesti laughing, degeaba il tunzi, asa am facut si eu, dar tot cret ramane.