| Bubbico a întrebat:

Toti prietenii mei mi-au spus sa nu folosesc fond de ten, ori crema colorata pentru ten, ca nu imi sta deloc bine, caci am tenul frumos... ar ce as putea sa folosessc la un make-up pentru scoala? Ceva simplu.

4 răspunsuri:
| qwerty101010 a răspuns:

Da, e adevarat ca atunci cand ai un ten frumos natural nu este nevoie sa folosesti fond de ten sau pudra compacta. La scoala poti folosi un rimel care sa ti avantajeze genele, putin gloss transparent si cred ca iti va sta mult mai bine happy. Sper ca te-am ajutat. Fundita? :*

| Ruxy5 a răspuns:

Nu iti strica tenul, asa ca incearca un gloss, putin mascara si eventual putin fard de pleoape. Nu ai de ce sa iti strici tenul daca il ai frumos si curat. Sper ca te-am ajutat

| DutzaDiia a răspuns:

Pai, din moment ce ai un ten frumos si curat nu inteleg de ce ai vrea sa te machezi. Fii cat mai naturala. Unei colege, dupa ce a aplicat un make-up foarte usor, ei bine, dupa cateva saptamani i s-a iritat fata! Poti folosi mascara daca doresti, si gloss. Funda?

| ninacziriak a răspuns:

Draguta fondul de ten nu se foiloseste doar pentru a colora fața, Fondul de ten-cremă protejează și de vânt, de scăderile de temperatură, aerul uscat din încăperile cu încălzire centralizată sau aer condiționat. Mai mult decât atât, datorită filtrelor UV, fondul de ten-cremă protejează pielea de efectele negative ale razelor solare. Este potrivit atât pentru machiajul de zi cât și cel de noapte.
aici iti recomand unul foarte bun, costă 51 de ron dar este foarte economic, iti ajunge pentru vreo 4 luni de utilizare zilnică, eu deja il folosesc pe al doilea de la ei, sunt pur și simplu incantata de el, este aproape invizibil. pentru doar 40 de bani pe zi ai si hidratare și protectie și acest fond de ten este ideal ca baza pentru machiaj.