| Ninoni a întrebat:

Vreau să îmi fac un percing și nu știu dacă să îmi fac în limbă sau în buza.Care credeți ca e o variantă mai bună? De ce?

Răspuns Câştigător
| AndaCristine a răspuns:

Nu exista o varianta buna. Acum ca esti in vacanta (banuiesc) ti-l poti face oriunde. sfatul meu este sa il faci totusi in limba pentru ca nu este atat de vulgar precum cel din buza si il poti "ascunde" pe timpul scolii. De asemenea, daca il faci in buza si il dai jos (pentru ca te plictisesti de el/ esti nevoit/a) iti va ramane o perioada destul de indelungata o cicatrice vizibila si inestetica.

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu aș opta pentru pirce în limbă, dar nu am permisiune.
Sincer, o să te doară și nu prea o să poți mânca, e posibil să se umfle și limba, dar până te vei obișnui.
Mie una îmi place mult cum arată în limbă.
Sper să iei o decizie bună și ai mare grijă unde îți dai. Se pot lua multe boli pentru că acele nu-s sterilizate și așa mai departe. Îi poți cere celui care îți bagă pirce să le sterilizeze în fața ta dacă ții la sănătatea personală.
O zi plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicăieri.

| Lorena7712 a răspuns:

Limba. In buza cred ca e mult mai deranjant.