| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :)! Vreau sa slabesc vreo 3-4 kg si am inceput niste exercitii :)
http://nebuloasa.info/cum-scapi-de-celulita-in-3-luni
http://www.eva.ro/......39101.html
Si intrebarea era: Cam ce ar trebui sa mananc? Va rog sa imi dati un meniu (cam pe o saptamana), ceva ce ati incercat, sau stiti pe cineva care a incercat si a mers.
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| lahme a răspuns:

E bine sa faci exercitii cardio, adica cele care iti pun la treaba inima, de exemplu inotul, alergatul, mersul pe bicicleta sau saritul corzii.
cand vine vorba de alimentatie... ar fi bine sa manaci cam 5-6 mese pe zi, dar nu foarte bogate si niciodata sa nu te indopi dupa ora 19.
trebuie ca mancarea consumata sa nu contina multe calorii, de preferat sa fie atatea cate ar fi normale pentru greuatea la care vrei sa ajungi. adica, de exemplu, daca vrei sa ajungi la 60 kg consuma atatea calorii cate consuma un om de 60kg.
sper ca ai inteles. big grin

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci și mergi pe o alimentație săracă caloric dar care să asigure necesarul de vitamine și săruri în organism.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Cigαяєttє a răspuns:

Uite aici 8 alimente, pe care daca le consumi zilnic, te vor ajuta:
Migdale
Ulei de măsline presat la rece
Avocado
Nuci
Seminţe crude de floarea soarelui
Seminţe de in
Seminţe de dovleac crude
Alune de pădure crude

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mergi pe o alimentaţie săracă caloric, evită prăjeli, grăsimi, alimente preparate industrial, consumă multe fructe, legume proaspete, minim 2 litri de lichide, multă mişcare în aer liber.
Te pup!

| Azazea a răspuns:

Pai eu asa de plictiseala am zis sa incerc sa nu mai mananc prajeli si paine, si dupa 4 zile cand m-am urcat pe cantar slabisem 1 kg jumatelaughing
bine cum am zis era doar de plictiseala si apoi am inceput sa ma indop inapoi, voiam sa vad daca chiar functioneazalaughing)
deci nu mai manca paine si nici prajeli, incearca mancare fiarta sau fructe, legume si e chiar simplu nici nu e dieta mananci cam oricebig grin