| Andreaa a întrebat:

Hei happy vreau sa lipesc niste petale de trandafir intr-o carte stiu ca se vor ofili dar ce as putea sa fac sa nu cada din carte? eu m-am gandit sa le bag intr-o pungulita mai mica si sa o lipesc e ok?laughing

7 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Pune-le la presat cateva zile, iar dupa, le lipesti cu un lipici lichid incolor. Poti sa-ti cumperi un lipici de la Bic, sunt foarte bune. happy
Pa!

| raresandrey a răspuns:

Daca le pui in pungulita vor prinde mucegai asa ca le pui intr-o carte iar apoi le prinzi cu bolduri de foaie.

| Huntress a răspuns:

Pai mai intai pune-le sub niste carti si preseaza-le, isi vor pastra mai bine culoarea chiar daca se vor ofili, plus ca vor fi netede si usor de lipit happy

| Deliiiiiia a răspuns:

Hey..lasa.le la presat in alta carte(ca sa nu ti se murdareasca filele de la cartea respectiva). dupa.le pui in carte si le lipesti cu bucalete mici de scoci..cred ca cu bolduri s.ar sfarama.winking ★bafta

| Dalia5didi a răspuns:

Si eu am facut asta big grin eu le-am capsat la capat asa e s-au ofilit dar arata foarte bine big grin eu zic sa incerci asta la mine a mers sper ca te-am ajutat :*

| Manescu_Darius_1994 a răspuns:

Ma nu stiu, dar sunt cateva idei: punele in apa rece -5-10minute- si calca-le... apoi le uzi cu apa si le calci din nou (pe un prosop recomandat) si apoi iei o punguta, bagi petalele si inspiri tot aerul din punga ( chestia asta se numeste Vid, adica un loc fara aer in care lucrurile nu se lpot strica) si le lasi peste noapte si puuuf...cred,nu stiu, asa a facut un prieten de al meu si au stat 1 an cred...
Sorry pentru greseli*
happy happy big grin

| Bob_Smaranda_1990 a răspuns:

Eu zic sa faci un pliculet din hartie pe care apoi sa il lipesti in carte.