| IoanaFel a întrebat:

Hei! Vreau sa ma duc la salon sa ma epilez pe maini cu ceara calda. Voi ati mai incercat? Cum e? Doare mai tare decat pensatul sau epilarea de mustata? In cat timp va trece iritatia? Durerea e suportabila?

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Eu ma epilez pe mâini cu ceara odată la 6 luni de cand aveam vreo 10 ani ( de fapt mama m-a ajutat primele dați ca eu aveam mult par pe mâini )
Nu doare mai rău ca pe picioare, e o durere suportabila, doar ca este posibil sa te iriti putin daca este prima data, dar iti trece in 2 zile maxim!

| LoriLoL a răspuns:

Bineinteles ca durerea e mai mare pentru ca iti smulge o mai mare parte din firele de par.insa e suportabila.vei avea o piele de bebelus dupa.numai sa ai mare grija pentru ca la unele persoane e favorabila epilarea pe maini, adica parul creste mai putin iar la altele nu. poate sa creasca mai intens.

| LoriLoL a răspuns:

Iritatia va trece repede pentru ca te da cu ulei sau ceva calmant.sunt cosmeticiana si normal ca m0am epilat pe maini.dar nu fac asta mereu.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Normal că doare ceva mai tare decât pensatul ori epilarea mustăţii.
Este o durere acceptabilă.
Te dă ei acolo cu ulei, stai liniştită.
Succes!