| Neuron a întrebat:

Hei!
Vreau si eu niste idei de machiaj pentru scoala big grin.
Sau coafuribig grin, impletituri cevabig grin.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| tequila777 a răspuns:

Multe despre machiaj deja s-au zis aici (articolele respective)

Pentru machiajul feţei te sfatuiesc sa urmezi cativa pasi:

- mai intai aplici o crema hidratanta, si astepti vreo 2-3 minute sa intre bine in piele

- apoi cu un concealer acoperi daca e nevoie cateva cosulete/urme

- daca ai mare nevoie, poti folosi si un anticearcan

- abia dupa acesti pasi, treci la urmatorul : fond de ten/pudra - nu fond de ten, decat daca ai absoluta nevoie; mai bine folosesti o pudra compacta, matifianta

____ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
machiaj: te poti da cu putin creion si daca vrei a-ti faci si o coditza la cada ochiului cu creionul negru, rimel, putin fard alb pe pleaopele ochiului, tus pentru sprancene dandu-le forma corecta si fond de ten:X eu pe astea le folosescwinking
coafuri: iti poti face o coada impletita dar nu strans cu un aspect mai ciufulit si mai lejer pe o parte (depinde de cum vrei sa ai coada la stanga sau la dreapta.) sau o coada de cal impletita :X eu asa imi fac dar ma bazes mai mult pe chesti simple fara impletituribig grin adica un coc cu aspect de artificiu, o coada de cal simpla doua coditze facute foarte jos (lasate pe umeri) si in rest cele simple cu arul desprins cu o agrafa doua cu un clips care prinde un pic parul de sus...
te pupic si succes:*

| Ralu20 a răspuns:

Pai machiajul sa fie mai natural, iar coafura decenta (Impletitura spic, coada de cal, prinse suvitele in spate sau simplu iti poti pune o bentita, o cordeluta sau ceva agrafe.