| anonim_4396 a întrebat:

>Heii:
am citit undeva ca daca iti perii parul seara timp de 15 minute iti creste mai repede. in cshimb am citit ca si daca il piepteni prea mult, se toceste...

nu stiu care din variante este adevarata.

am parul pana la umeri si as vrea sa imi creasca mai repede intr-un interval mai scurt de timp (intr-o luna, firul creste 1cm in cele mai multe cazuri)

dau funditawinking

6 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Trebuie periat 5 min cu o perie cu capetele moi insistand la radacina. daca perii mai mult de 5 min s-ar putea sa il degradezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Foloseşte ulei de ricin, ajută la creşterea părului.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Nici una din variante nu e adevarata. sunt doar mituri. parul arata mai bine pieptanat mai mult dar nu si creste in mod miraculos.

pentru crestere poti sa ti faci acasa o masca asa : ulei de ricin, vitamina c (suc de la o lamaie), vit a ( gasesti la farmacie), ulei de masline si miere de albine. pui pe par si lasi macar o ora inainte de a il spala. nu te astepta la minuni. succes

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu e adevarat din pacate.Gandeste-te daca ar putea fi asa usor sa faci sa creasca parul toti ar avea par lung.N-ai ce face asteapta.:/

| minz156 a răspuns:

Daca perii parul mai mult de 5 minute, se toceste mai repede si risti sa devina mai rar. Crescutul parului tine de ritmul biologic al fiecaruia, nu are nici o legatura cu periatul. Este doar un mit.

Daca vrei totusi ca parul tau sa creasca mai repede, poti stimula bioritmul printr-o dieta echilibrata, cu multe proteine. Parul are keratina, un amino-acid, care este produs mai rapid daca mananci mai multe alimente bogate in proteine. De asemenea, nu uita vitamina C, zincul si fierul.

Incearca sa nu-ti prinzi foarte des parul sau sa folosesti sampoane chimice. Si nu uita sa-l tunzi macar o data pe an.

Mai multe detalii: http://www.wikihow.com/Make-Your-Hair-Grow-Faster

| Denisuk21 a răspuns:

Buna! Este foarte bine sa-ti perii parul timp de 15 min seara pentru ca, chiar da rezultate.Eu am avut parul tuns foarte scurt si am aplikat metoda aceasta, intr-un an mi-a crescut mai jos de umerii. Nu este adevarat, nu se toceste parul de la pieptanat.