| Buburuzăăăă a întrebat:

←♥→ Heii ce as putea sa fac sa scap de niste puncte negre de pe barbie? Nu sunt multe si nu prea se observa stiu pot sa le ascund cu fond de ten alt ceva? Creme naturale ca sa scap stiti? Ofer funda ←♥→

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După o baie de aburi apeși zonele afectate cu pernițele degetelor până la ieșirea lor completă, compresă rece cu ceai de mușețel pentru închiderea porilor.
Fondul de ten nu maschează, ci încarcă zona și duce la apariția mai multor puncte negre.
Învață să te demachezi în fiecare seară chiar dacă nu o faci peste zi.
Pa, pa.

| EvilThoughts a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la farmacie sau la un dermatolog. Farmacista sau dorctorul dermatolog sunt cei mai de încredere oameni în acest domeniu și sfatul meu ar fi să mergi al farmacie și să întrebi de o soluție care îți poate rezolva ție problema.
Mult noroc.

| LoriLoL a răspuns:

Iti spun eu cea mai practica metoda pana mergi tu la dermatolog sau mai stiu eu unde.cremele n-o sa-ti scoata niciodata punctele si impuritatile din piele in mod miraculos.stai cu fata in abur 15 minute dupa care cu un servetel infasurat pe degete strange usor pielea unde ai puncte pentru a curata. dupa dezinfecteaza cu o lotiune si aplica o crema.din cand in cand sterge zona cu putina apa si lamaie pentru a curata pielea dar nu f des pentru a nu se usca.

| Buburuzăăăă explică (pentru anyry):

Iti multumesc mult o sa incerc daca merge iti voi da funda ←♥→

| Domnisoara1fara1nume a răspuns:

Da-te cu zer de cafea, apoi stai putin asa, asigura-te intai ca fata iti e uda. Apoi după ce intinzi zerul stai asa cam 1 minut. Apoi clătește-te.Succes :*