| Elly2763 a întrebat:

Heii!:* Ce machiaj imi recomandati?batting eyelashes Precizez ca am ochii caprui si parul satenbatting eyelashes love struck Fundita si Vot!

Răspuns Câştigător
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Creion negruhappy pe partea de jos a ochiului,partea de sus conturata ff subtire cu tus, rimel si deasupra conturului de pe pleoapa cu negru sa dai cu o nuanta culoare apropiata de cea a unei piese din vestimentatia ta, sau culoarea unghiilor:X

6 răspunsuri:
| Cella a răspuns:

Smokey eyes cu nuante de maro.folosesti pentru toata pleopa un maro deschis ca basa iar ca si umbra unul mai inchis sau chiar negru foarte usor, nu trasezi o linie vrei doar sa creeezi efectul de umbra. tus(la alegere) rimel

Cius:X

| senorita.ro a răspuns:

Daca doresti sa stii ce machiaj te-ar prinde bine, afla ca pe www.Senorita.ro iti sta la dispozitie sa-ti raspunda la intrebari un Make-up Artist profesionist, cunoscut in Romania sub numele de Petra Cojocariu.

Pe forum ii poti adresa intrebari si ea iti va raspunde! Succes

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

La ochi un roz pal, iar pe buze nuante coral, m-am uitat la avatarul tau si crede-ma, cu asta iti va sta bine!winking :X kiss

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Buna Elly. Si eu am tot ochii caprui si parul saten. Eu, de obicei, nu ma machiez prea extravagant, cu mii si mii de straturi de machiaj. Ma dau pur si simplu cu un creion negru. Ma dau sus si apoi jos, intr-un fel pe pielea ochiului unde se dau multe fete ca sa-si creioneze ochiul. Sper ca te-am ajutat si bafta!

| HappyForYou a răspuns:

Hmmm...pai sa te dai cu creion dar iti inchide mult ochi, dar date cu un albatru mai deschis sh cu un strugurel culoarea pieli sh potin de rimel sh esti perfecta... fundita?

| dey_9740 a răspuns:

Doamne am auzit pana acum numai de creion negru... daca vrei un machiaj de zi in niciun caz sa nu tedai cu creion negru, greseala asta este facuta de majoritatea fetelor, foloseste nuante maro lila, roz pal, piersica... sper sa iti fie de folos:*