| Malvie a întrebat:

Heii! Ce tratamente stiti pentru a intarii unghiile sau pentru a le face sa creasca? Fundaaaa love struck.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un tratament de la farmec...il poti gasi foarte usor si costa in jur de 7 leihappy...

e ca un lac transparent dar mult mai subtirehappy

| deadea23 a răspuns:

Tineti degetele in ulei de masline caldut o data pe saptamana, timp de 2, 3 luni, depinde cat de slabe sunt.

Peace.

| Geo_2433 a răspuns:

Pai, e un tratament de la avon pentru cresterea unghiilor. E bun, la mine a dat rezultate. E roz, asa.Ai sa-l vezi la paginile cu lac de unghii si produse pentru unghii. Te-am pupat si toate cele bune!

NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, daca le-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (Ca), Zn (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar si foarte eficient - umpli un vas cu apa calduta, dezolvi cateva linguri de sare in ea, si iti tii mainile in apa sarata 20 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mult mai repede. Exista si niste lacuri pentru intarirea unghiilor de la diverse firme (da o cautare pe google!). Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!

| Bianqita a răspuns:

Pe langa tratamentul de la Farmec pe care il recomand cu caldura, usturoiul pisat si aplicat pe unghii si cuticule timp de 5 min face minuni. Pupici!

| InoKo a răspuns:

Da de la farmec. E solutie pentru intarirea unghiilor cu b5.Il gasesti in supermarketuri si farmacii.Sau poti sa incepi cu ceva retete traditionale.De exemplu eu tin unghiile in otet dizolvat cu putina apa circa 7-15 min. Ajuta, le intareste si le ofera luciu. Fac de 2, 3 ori pe saptamina.Nu e un lucru greu si in plus nu costa. Dar efect este.Nu faci tot timpul. E ca un tratament.Prin urmare acest proces o sa-l faci undeva o luna, asa in fiecare saptamana cite 2, 3 incercari. Pina se intaresc. dupa aia faci intrerupere.Eu cu asta am putut sa te ajut.pa

| DiannaDi a răspuns:

Ai auzit de fermecatul ULEI DE RICIN? da! el este cheia succesului :)

timp de o saptamana, doua, trei, cat consideri, te dai pe unghii cu el si stai 10 15 min. apoi te speli pe maini. e ieftin, 4 lei. il gasesti in farmacii ( stiu ce zic, si eu am folosit)

bafta, merita sa incerci! :*

http://healthy.kudika.ro/......ricin.html

| dyenutza13 a răspuns:

Vezi si la avon... sau por si simplu cu lac caam vaz undeva c iti cresc mai repede si uniform

| mirela01 a răspuns:

Uleiul de masline e bun pentru unghi si uleiul folosit in casa e bun...pe cel folosit in casa trebuie sal incalzesti putin si ti degetele in el 10 min timp de 7 zilewinking

| Akasha_2806 a răspuns:

Eu iti recomand un tratament de la Seventeen. E cu calciu si vitamina B si costa in jur de 15 lei. Initial nu pare cine stie ce, asa am crezut si eu dar chiar da rezultate. Cel putin in cazul meu asa a fost.Asa ca te sfatuiesc sa incerci. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La avon este un tratament e eficent, intreaba despre el pe un distribuitor de produse sau un reprezentant avon
.

| hope2destiny a răspuns:

1. ulei de masline incalzit si racit, de 3-4 ori pe saptamana, seara, il lasi sa actioneze 30 d min
2. erau 2 lacuri la avon.thinking nu stiu daca mai suntthinking
3. bobite de strugure sau afine care le freci de unghii si lasi 15 min
4. bobite de strugure/afine strivite si amestecate cu faina, lasi 30 d min si dup`aia te speli
5. zeama de lamaie, ca atare sau amestecata cu uleiul de la pct 1., tot 30 min.
6. usturoi pisat aplicat pe unghii, lasi 20 min
7. am auzit si de uleiul de ricin, dar n`am incercat big grin
... dar, crede`ma, daca faci inot nu stiu cat o sa-ti creascaoh go on. poate ai noroc, da` la mine se rup mereu sad.

| Georgiana_1584 a răspuns:

-Este un intaritor de la flormar
-culoarea albastra
-costa 7 lei
-Il gasesti in toate magazinele de cosmetice
Incearca`l si te vei convinge singura :*

| Alysson1997 a răspuns:

Intaritor ori crescator de unghii de la oriflame (crescatorul e super bun te dai cu el de 2 ori pe zi si a doua zii sunt cam cu 1/2 cm mai lungi)