| cυρcαкє a întrebat:

Heii! >:d<
Am părul gras și după 2 zile de la spălarea părului se îngrașă. Ce aș putea să fac să am părul voluminos măcar 3-4 zile? Îmi puteți recomanda vreun șampon? Menționez că am părul lung (dar săptămâna viitoare cred ca mă tund și îl voi avea mediu) și drept. Nu suport să-l am după 2-3 zile lipit de cap, și sunt nevoită să-l spăl la câte 2 zile. Cum reușesc celelalte să-l aibă așa de frumos și voluminos?
Dau fundiță! :*

4 răspunsuri:
| NuTeCred a răspuns:

Sincer, din toate sampoanele pe care le-am incercat, tot da Had'n'shoulders am ajuns. Crede-ma, e cel mai bun.

| y0nutz3ly a răspuns:

Si eu tot Had'n'shoulders folosesc big grin

| xPamPamParaam a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca tine si mi.am luat de un Pantene PRO-V 2 minute deep conditioner [ ti.l pui in par dupa ce il speli (eu folosesc Had'n'shoulders), il lasi 2 minutele si dupa clatesti parul ] si de cand il folosesc nu mai mi se ingrasa parul asa de repede happy sper ca te.am ajutat

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din punctul meu de vedere la 3-4 zile parul trebuie spalat deoarece incepe sa miroasa urat. Eu una iti recomand sa folosesti samponul de la garnier cu argila si lamaie, e super bun pentu parul gras. De asemnea poti incerca cand vezi ca se ingrasa parul sa pui la radacina putina pudra de talc insa in aceeasi zi trebuie sa te speli la cap deoarece pudra ingreuneaza foarte mult parul.
Uite aici rutina mea pentu par, e il spal la 3 zile si cred ca rutina mea pentu par o sa functioneze foarte bine si pentu tine:
http://polly-lena.blogspot.ro/2013/02/garnier-ultra-doux-hair-routine.html