| Gabrielaa90 a întrebat:

Heiibig grin Ieri m-am vopsit bruneta si nu'mi place cum imi sta.Parul meu natural este saten, daca m'as decolora as reveni din nou la culoare de inainte? Ce decolorant imi recomandati?

15 răspunsuri:
| dutzaaa12 a răspuns:

Nu,nu este deloc bine cu decolorante.sora mea mi-a povestit ca poti risca sa chelesti daca ai parul sensibil(precum ea)asa ca asteapta vreo 2 saptamani si ia-ti o vopsea mai deschisa.nu te speria daca nu e bine din prima doar sa se mai deschida culoarea apoi poti cauta vopseaua care o vrei tuhappyvezi sa nu te faci iar brunetalaughingsucces

| AndraNicoleta a răspuns:

Daca te-ai decolora te-ai face blonda...de fapt un portocaliu d-ala nasol. Mai bine te vopsesti de mai multe ori. Iti iei de fiecare data o culoare cu o nuanta sau doua mai deschisa pana ajungi la culoarea dorita.

Mult succes!

| LarisaOana a răspuns:

Ewu zic sa incerci la un salon, dar undeva unde esti sigura ca angajatele nu o sa dea gres. Acolo o sa te bucuri de rasfat si sunt mult mai bune produsele lor decat cele pe care le cumparam noi din magazin.

| Gizy a răspuns:

Buna! Daca vei folosi decolorant vei avea parul castaniu spre blond. daca vrei sa ajungi la culoarea ta naturala incearca o vopsea de par similara cu ce-a dinainte!

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cel mai bine mergi la salon pentu asta. La decolorare iti poti arde parul foarte rau. Tot la salon o sa folosesasca produse profesioanle potrivite pentu fiecare tip de par.

| Gamerita a răspuns:

Daca te decolorezi revii la culoarea naturala. Poti sa te vopsesti castaniu sau un fel de saten ff deschis. depinde cum iti place tie

| Strumfyyy a răspuns:

Nu revii deloc la culoarea ta naturala,din brunet o sa iti iasa unportocaliu morcov culoarea si arata oribil, eu am patit asa, decolorantele ard parul, de ce nu iti place cum iti sta, brunetul prinde bine pe oricine!

| Nickname1890 a răspuns:

Decolorantul scoate si pigmentul tau natural din par. Vei ramane cu un portocaliu spalacit. Dar vei putea apoi sa te revopsesti cu un saten mai apropiat de culoarea ta naturala.

| Elena1234456 a răspuns:

Eu zic sa nu te decolorezi atat de repede, ca parul tau va avea de suferit! Asteapta si tu macar o saptamana!

| Malina4 a răspuns:

Nu decolorantul te face blonda iti sugerez o vopsea Pallete satena si totul va fi mai bine oke?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU te decolora.ai putea incerca sa te speli pe cap in fiecare zi si sa te clatesti cu suc de lamaie diluat in apa, iar apoi cu nuantatoare saten deschis. dupa o perioada de o luna, poti s ate vopsesti din nou o cu nuanta de saten mai deschis, caci oricum la tine nu va prinde ca pe cutie.bafta!
ca un pont-orice sampon pentru volum contine un ingredient care decoloreaza putin.mai usor cu vopsirile prea dese ca in timp afecteaza.

| Elizaaaa a răspuns:

Nu e bine deloc. daca te decolorezi culoarea parului tau va fi galben sau alb in alte cazuri. daca vrei sa fii satena din nou trebuie sa te vopsesti satena.

| ghostady2011 a răspuns:

Iti recomand CELEBRUL DECOLORANT "FOARFECA". Nu doar ca iti decoloreaza parul, dar si il face sa straluceasca in lumina becului.

| mona a răspuns:

O sa-ti distrugi parul si nici nu vei reusi sa te decolorezi pentru ca negru greu il scoti

| Bondarel99 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=S8HOPj98kQE
uita-te la min 6.00, asa o sa ai parul daca te decolorezi. Dupa aceea poti sa-ti bagi un saten inchis.