Întrebare recomandată | jesicachan24 a întrebat:

Heii! Dau fundita! big grin Spuneti-mi si mie daca crema fotoprotectoare e intr-adevar eficienta..ma scapa de tot de pistrui sau doar opreste intensificarea culorii la soare? Si care ar fi cea mai buna marca de asemenea crema. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cryssa2 a răspuns:

Foarte bune sunt cele de la Avene, Bioderma. Cu factor 50 nu te mai bronzezi. Pielea este complet protejata. Se aplica pe zone extrem de sensibile, pe alunite- care nu au voie sa fie expuse la soare. Pistruii nu dispar cu aceste creme, dar nici nu apar mai multi. Exista creme speciale contra pistruilor. De preferat sa le aplici in perioada cand afara nu este soare, iar cand iesi din casa aplica o crema fotoprotectoare pe zonele respective.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu folosesc de la bioderma cu factor de 50+, mie mi-a recomandat-o dermatologul.
Pistruii daca ii ai si acum, nu te scapa acesta crema, ea doar protejeaza de soare, plus ca nu iti mai ies alti pistrui noi.

| 1ianuarie1februarie a răspuns:

Eu am una de la doamna dermatolog care este foarte buna, numai ca este un pic mai scumpa. http://www.bioderma.com/ro/nc/produsele/ce-e-nou/product/action/1125.html

| albert2015 a răspuns:

Buna. nu iti mai iese alti pistrui, dar apra de soare

| IoanaPapa a răspuns:

Nu are cum sa te scape de pistrui, este bine sa folosesti crema cu UV 25 +...nivea recomand