| Jenifeer a întrebat:

Deci eu ma fac cu placa de vreo 3 ani...(aproape in fiecare zi ) straight face. Stiu ca ii rau, dar imi sta foarte rau parul daca nu mi.l fac. acum o luna m.am lasat de placa pentru ca tot parul mi.e ars! Folosesc ulei de ricin, ulei de masline. oua, ulei de ricin de la Gerovital etc... Cam in cat timp o sa-mi cresca vreo 8 cm? :*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Parul creste 1cm pe luna si daca e deteriorat creste si mai greu.Si eu am folosit ulei de ricin si face doar ce scrie pe ambalaj, adica intareste radacina firului de par. Dupa 4 luni de folosire nu mi-a mai cazut parul, dar el crescuse si mai greu decat de obicei probabil fiindca scalpul era ingrasat de la ulei.Deci dupa ce am experimentat eu, pot sa spun cu dezamagire ca este doar un mit.Pt cresterea parului ia-ti produse concepute special pentru asa ceva(de ex un sampon pentru cresterea parului sau vitamine pentru par de la farmacie). Daca tot vrei sa ramai la uleiul de ricin si sa il folosesti in continuare,ca sa ai ceva rezultate si un par mai puternic, dati cu ulei de ricin doar la radacina, iar pe lungime fa-ti o masca cu ulei de masline, ou, miere etc.Nu are rost sa-ti dai cu ulei de masline la radacina pentru ca nu face altceva decat sa hidrateze parul si iti va ingrasa ingrozitor scalpul.
Daca ai parul deteriorat nu mai folosi placa, ci mai degraba foloseste feonul si peria sau ia-ti o perie rotativa ca sa ti-l aranjezi.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În câteva luni, mergi pe o tunsoare lejeră.
Pa, pa.

| AbBsstrrAct a răspuns:

Pai daca nu e deteriorat, cam in cateva luni! happy