| Eaeea a întrebat:

Heii puppy dog eyes, scuzati categoria.As avea nevoie de putin ajutor..As vrea sa-mi deschid culoarea parului. Ceaiul de musetel functioneaza? big grin

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu stau să caut pe net, că oricum n-au niciun efect. Ceaiul de muşeţel nu-ţi deschide părul, în cel mai bun caz îi dă nişte reflexii aurii, dar asta doar dacă eşti blondă/şatenă. Şi îţi dai seama că ar trebui folosit cel puţin 5 luni ca să se vadă cât de cât diferenţa.

| LikeABossBaby a răspuns:

Daca vrei rezultate garantate fi atenta.Deci mesteci ceai de musetel neindulcit cu zeama de la o lamaie si 2 capacele de apa exigenata.Si eu am folosit vara trecuta si dintr'un par castaniu mediu am ajuns la blond inchis vorbesc super serios.Foloseam solutia care ti'am explicat-o mai sus dupa fiecare spalare rezultate mari vei vedea cu circa 3-4 spalari si daca vrei cat mai repede sa iti deschizi parul pune solutia intr-un recipient cu pulverizator si date pe par de cate ori ai chef[nu strica parul cu absolut nimic]. Bafta multa sper ca te'am ajutat.:*

| Xeniaa a răspuns:

Eu m-am dat cu apa oxigenata si parul meu s-a deschis foarte mult de la saten acum e blond.m-am dat cu o sticluta si a doua zi iar cu inca o sticluta. functioneaza si nici nu arde parul asa cum zic unele persoane adica cel putin mie nu mi la ars.pup fnd?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La urmatoarea spalare o sa se duca.
Poti folosi samponul kallos pentru par blond, deschide radical parul dar daca nu esti blonda mai bine incerci pe o suvita interioara sa vezi rezultatul. E 9-10 lei samponul.

| crissa20 a răspuns:

Buna, da ceaiul de musetel este foarte eficient! Foloseste-l la fiecare spalare si incetul cu incetul parul se va deschide:* la fel de eficienta este si apa oxigenata dizolvata in ultima apa de clatire( in loc de ceai), dar cea mai eficienta este o masca compusa din: miere, ulei de masline si cateva picaturi de zeama de lamaie, aplica aceasta masca si stai in soare in jur de 15-30 de minute o sa vezi rezultate radicale dupa cateva repetari al operatiunii:* bafta:*

| danutzalove a răspuns:

Ulei de masline incalzit cat suporta pielea
_un galbenus de ou batut
_zeama de la jumatate de lamaie
_o lingura de miere
_drojdie de bere, un cub faramat pana se face pasta

Se amesteca toate, rezultand o pasta onctuoasa, care se aplica pe parul uscat, incepand din frunte. Dupa acoperirea parului cu o folie alimentara si prosop, se sta asa cat este timp, preferabil chiar si peste noapte. Apoi se spala cu un sapun sau cu un sampon; nu e nevoie de balsam, ajunge o clatire cu otet sau ceai.