| ImAUnicorn a întrebat:

Heii, TPU, am nevoie de ajutor :-s... am 13 ani și aș vrea să mă epilez pe picioare, are ceva? Cu ce îmi recomandați să mă epilez?

Răspuns Câştigător
| Own3r a răspuns:

Cu ceara. Fin si dragut happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lama ți se îndesește și înnegrește, la epilator nu reziști de durere, cu cremă depilatoare e prea mult pentru ten, deci rămân benzile cu ceară (este și ceară simplă precum la saloane însă ți-e mai comod cu benzi - să citești instrucțiunile să afli și de acel burețel/șervețel pentru curățare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e pentru prima data, nu te epila cu bigul ( te poti taia, irita si te chinui mult), fa-te cu ceara sau benzi din acelea care le incalzesti, aplici si tragi ( o sa te doara putin), dar mai poti incerca si cremele epilatorii, dupa ce o pui pe picioare nu o lasa nici mult nici putin cam vreo 20-25 min, dar indiferent de ce vei incerca aplica si acum dar si de cate ori te vei epila o crema ( nivea de preferat) calmanta ca sa nu te iriti si daca te tai dati cu putin spirt ca sa nu se infecteze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu are nimic, te poti epila.
Mergi pe epilarea cu ceara.
Te pup!

| Ioana300 a răspuns:

Eu m-am epilat pe picioare prima oara la 10 ani! Chiar nu mai puteam sa stau.Dar iti recomand sa te faci cu ceara pentru ca iti lasa picioarele super fine si creste cel mai greu

| assi a răspuns:

Nu nu are nimic trebuia sa incepi mai demulttongue cu ceara neaparat!:*