| Deea_2011 a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema... Deci, e legata de parul meu, daca de exemplu fac dus acum, maine dimineata cand ma voi trezii va avea un aspect unsuros, deci se ingrasa foarte repede. Ma poate ajuta cineva in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

El mai bine este să te speli la 3 zile, hai să zic 2 în cazul în care eşti supusă intens traficului, prafului, etc. Evită sampoanele 2 in 1 şi alege mai bine Clear sau Pantene.Acum depinde şi de tipul de păr.
Dacă foloseşti balsam NU te da niciodată la rădăcină ci doar la vârfuri pentru că balsamul îngraşa groaznic.
Evită produsele de păr în exces gen spumă,fixativ, etc. Încearcă să îţi prinzi măcar din când în când părul ca să eviţi contactul acestuia cu medii neprielnice(praf, poluare).
http://www.noifetele.ro/beauty/hair.php

3 răspunsuri:
| lentzig a răspuns:

Dupa ce te speli cu sampon, da te cu apa amestecata cu lamaie!

| deutzik34 a răspuns:

Depinde de ce fel de sampon ai.eu ma spal cu head&shoulders. apoi ma dau cu un gel pentru par si il las 5 minute si clatesc parul.

| tfotbalistu a răspuns:

Dupa ce faci dus inceaarca sa pui ceva pe cap. o ...cv de genul un fes.si dimineata nu o sa il ai incurcat dingi unsuroshappy. Fundapuppy dog eyes?