| AllePufulete a întrebat:

Heii TPU ^^! As vrea sa ma fac blonda, acum sunt un saten gen http://www.makemehappy.ro/......his.jpg... ar trebui sa ma mai decolorez sau vopseaua prinde pe nuanta asta, si ce decolorant mi-ati reconamda :)?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Da, te decolorezi şi apoi te vopseşti în nuanţa dorită. Nu-ţi recomand să te faci blondă, ai o culoare foarte frumoasă şi nu cred că ai tu răbdare şi experienţă să te vopseşti lunar (părul creşte, rădăcinile se văd).

Dacă totuşi insişti, recomand decolorant de la L'oreal. (caută prin răspunsurile mele, mai găseşti informaţii)

| AllePufulete explică (pentru AikkoxD):

Mercii :*

| AikkoxD a răspuns (pentru AllePufulete):

Cu plăcere. Mă bucur că te-am ajutat. Dacă mai ai vreo întrebare, nu ezita să-mi spui.

| Camelisa a răspuns (pentru AikkoxD):

Imi poti da te rog mai multe informatii de acest decolorant? Am cateva suvite de care vreau neaparat sa scap, si sincera sa fiu imi este puitn frica de reactiile negative pe care le voi avea dupa folosirea decolorantului.Multumesc mult.

| AikkoxD a răspuns (pentru Camelisa):

Îl pui pe păr şi laşi cca 25-30 minute. Eu l-am ţinut mai mult, fiindcă am părul mai închis la culoare. Apoi te speli pe cap normal. Sfatul meu este să încerci pe o şuviţă, nu se ştie niciodată ce reacţii adverse poate avea, iar unele pot modifica nuanţa părului. Doar nu vrei să fii portocalie în loc de blondă.

| Camelisa a răspuns (pentru AikkoxD):

E posibil sa ma fi exprimat gresit, sunt satena si am cateva suvite rosii si as vrea sa scap de acele suvinte, in sensu sa ajung la culoarea mea naturala.Ce e de facut? Multumesc inca o data.

| AikkoxD a răspuns (pentru Camelisa):

În cazul ăsta, îl laşi cca 10-15 minute, cât să îşi piardă roşul din intensitate, abia apoi vopseşti şaten. Dacă vopseşti şuviţele în nuanţa ta (fără decolorare), tot o să se observe cealaltă culoare.
O altă opţiune ar fi să îţi laşi părul să crească şi să tunzi vârfurile o dată la 2-3 luni, până scapi de culoarea nedorită.

| Camelisa a răspuns (pentru AikkoxD):

Multumesc frumos de raspuns! O seara faina!

9 răspunsuri:
| PouBlueGirl12 a răspuns:

NU mi-a mers saitul! Scz!

| AllePufulete explică (pentru PouBlueGirl12):

Ahhhhhaaaaaa... si ce legatura are cu ce am intrebat?