| kRedhead a întrebat:

Heii, TPU! Ce remedii naturale impotriva caderii parului stiti? Si daca tot imi raspundeti. ati incercat vreuna din metode? Este eficienta? Am mare nevoie, multumesc. puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......45865.html
Nu n-am incercat nici una, dar incearca;).

| kRedhead explică (pentru Iulian03):

Multumesc. Stiu ca n-are nicio legatura, dar imi place poza ta. laughing

| Iulian03 a răspuns (pentru kRedhead):

Unii au zis ca era sa sparga ecranulaughingIar altii m-au rugat sa nu o mai punlaughing

| kRedhead explică (pentru Iulian03):

Si eu prima data chiar am crezut ca am un gandac pe ecran rolling on the floor. E foarte smechera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

* Ingrijirea parului. Sucul de condurasi stimuleaza activitatea bulbilor de la radacina parului, decoctul din planta stimuleaza cresterea parului si previne alopecia. Pentru prepararea decoctului, se folosesc toate partile plantei. Intr-un litru de apa se fierb timp de 15 minute 3-4 linguri de frunze, boboci de flori si/sau seminte, apoi se infuzeaza timp de 45 de minute. Cu lichidul strecurat, se frictioneaza zilnic pielea capului.
* Lotiune pentru par. In caz de cadere masiva a parului, se foloseste o lotiune din amestec de plante. Se toaca marunt cate 100 g frunze de condurasi si urzica si 10 g de radacina de coada-racului. Plantele se macereaza in 500 ml de alcool de 40 de grade, timp de 15 zile, se agita de 2-3 ori pe zi. De 3-4 ori pe saptamana, se frictioneaza pielea capului. Aveti grija ca lotiunea sa nu nimereasca in ochi.
http://www.formula-as.ro/......asii-14204

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samponul Gerovital e bun.
Dupa ce te speli la cap, clateste-et cu apa cu otet de mere sau tinctura de propolis.happy
Eficienta 100% happy>.

| S3S3an a răspuns:

Eu am aceiasi problema si mama mi-a spus sa imi fac o masca din ulei de măsline şi gălbenuş de ou, poti sa iti speli parul in ceai de Brusture faci ceaiul si dupa ce ceaiul este la temperatura capului tau il speli fara sampuni si il lasi sa se usuce fara fen. Bafta

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite cateva sfaturi care te-ar putea ajuta: http://www.fetelestiu.ro/......a-parului/

| Alcy a răspuns:

Buna,
Am adunat toate informatiile utile pe care le-am incercat in articolul asta:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Eu asa am reusit sa imi pastrez parul si sa ii stimulez cresterea.
Numai bine!