| Anooniima a întrebat:

Heii TPU happy Sa incep cu inceputul..deci, am 14 ani si de ceva timp mi-a venit "proasta" idee sa-mi bag piercing in limba happy dar problema, este de fapt ca mama, nu este de acord cu acest lucru. Vreau sa ma ajutati si pe mine si sa-mi dati niste sfaturi prin care o pot covinge sa ma lase happy
NU vreau raspunsuri gen: "Du-te si fa-ti fara sa stie, ce poate sa-ti faca dupa?" Pentru ca vreau sa-mi fac dar sa fie si ea de acord intr-un fel...
FUNDA

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Am avut şi eu. Mai bine nu-ţi faci. După 2 săptămâni te plictiseşti de el,începe să te streseze. În prima săptămână nu poţi mânca nimic solid,consumi multe lichide,supe etc. Şi e enervant. E greu şi cu spălatul pe dinţi,că îţi ajunge pastă acolo şi te ustură ca dracu'. Mai ales când îţi faci ceai şi e fierbinte,sau îţi pui lămâie în el. (ca mine). + că ai şi limba umflată în primele zile şi doare.
Apoi îţi trece şi îţi place piercing-ul. După altă săptămână, începe să te enerveze. Parcă te gâdilă pe cerul gurii. În final, îl dai jos. Sau îl suporţi în continuare.
Spune-i că vrei să îţi faci, că îţi place, motive sunt destule. Doar să nu-ţi pară rău mai târziu.

1 răspuns:
| Andreutza098 a răspuns:

Buna
Nu e asa bine sa-ti faci piercing in limba deoarece are foarte multe riscuri(cauta pe net), dar e alegerea ta si toti trebuie sa ti-o respecte.
Iti dau citeva solutii:
1.Roaga-te de ea pina cedeaza
2. Fa fapte bune care sa o bucure pe mama ta
Stiai ca piercing-ul poate provoca cancer?! Si sunt sigura ca mama ta mai stie si alte riscuri ale acestui"piercing" de aceea nu cred sa o convingi dar incearca, si nu uita:
"De 7 ori masoara, si o data taie"
O zi buna in continuarewinking