| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Sunt cam mofturoasa la mancare, si nu mai stiu ce sa mananc! ). Plus ca imii place doar carnea de pui. Dati-mi va rog niste feluri de mancare/retete mai... Originale? Adica ce sa mananc si cum sa fac ca sa nu mai fiu atat de mofturoasa. FUNDA!
SCuzati categoria, dar este mai vizionata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ia sa nu ai nimic de mancare, sa vezi ca nu o sa mai fii asa de mofturoasa, o sa mananci orice!
Uite aici niste idei de mancare,
http://www.femeilor.ro/retete-pentru-copiii-mofturosi.html
Te pup!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-o fleica de piept de pui, pui o suvita de sunca sarata, cu soricul moale.o rulezi o treci prin ou si faci o rulada.o prajesti si o papi.o condimentezi cum vrei.dar este buuna.

| cameliagalateanu a răspuns:

Poate asa iti vine pofta si de altceva...

ai vazut emisiunea de la ProTv - Romania Te iubesc despre carnea de pui?

puiul este tratat cu antibiotice, cu metale grele pentru intarirea oaselor si ii este administrat estrogen, hormonul feminin, pentru crestere rapida.

gandeste-te ca la fiecare kg de pui mancat, mananci antibioticele, metalele grele si estrogenul, fiecare administrat in cantitati de pana la 10 ori mai mare decat cantitatea recomandata.

intreaba-te. ce poate face asta corpului tau? clar. il da peste cap.

de 2 ani consum pui din comert, doar ocazional. 2-3 ori pe an. (numai vita si porc acum)
interesant este ca ma simt mult mai bine. nu ma mai simt grea, nu ma mai simt obosita, am facut mai putine cosuri si altele.

Răspuns utilizator avertizat
| LisovskiPatrisia a răspuns:

Mofturile trec cu vremea