| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Va rog sa ma ajutati ...nu stiu ce sa fac, parul meu se unge din 3 in 3 zile si trebuie neaparat sa il spal ca altfel se vede foarte urat chiar daca il prind. sad.
Masti folosesc dar nu prea se vad schimbari...

6 răspunsuri:
| Ella192 a răspuns:

La mine se ungea la o zi, chiar daca am un par drept natural. Ar trebui sa-ti i-ai un sampon profesional pentru parul gras gen Kerastase si cind il vezi ca devine gras poti folosi samponul uscat care chiar are efect.

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Pai si odata la cat timp vrei sa il speli? Asa se ingrasa in mod normal parul laughing odata la 3 zile, nu ai nici o problema cu el. lolllstraight face

| The3w0que3n a răspuns:

Iti intinzi parul cu placa, sau il aranjezi cu drot, ceva? Al meu rezista 2 zile, dar il intind cu placa dupa fiecare spalare, si de fiecare data inainte sa ies din casa, de foarte foarte multi ani si din cauza asta, adevarul e ca este cam ars, dar altfel nu sta!

| roxanaandreea a răspuns:

Si eu aveam problema asta. Spala-te cu sampon de urzica si clateste-ti parul in ceai tot de urzica. O sa se vada rezultate, eu imi spal parul de cateva luni cu sampon de urzica si am observat ca nu se mai ingrasa chiar asa. Iar daca te dai cu vreun balsam nu-l aplica si la radacina, doar la varfuri. Daca-l aplici la radacina se ingrasa parul repede. Succes!

| Adinnaaaa a răspuns:

Pai odata la 3 zile trebuie spalat, lol.

| eumikieu a răspuns:

Este o problema de hormoni daca esti inca la pubertate. Iti recomand sa faci o vizita la un doctor dermatolog. Si numai folosi mastile acelea. Iti pot afecta scalpul.