| Ramoneluuu a întrebat:

Heii!:*
Unde credeti ca ar trebui sa poarte tocuri o fata de 14 ani? Nu ma refer neaparat la mine pentru ca am o prietena care poarta tocuri oriunde se duce. De exemplu am fost in parc si ea a purtat o fusta pana la fund si tocuri de 10 cm. Mi se pare putin exagerat. Si ca totul sa fie perfect s-a imbracat asa si astazi cand am iesit afara...laughing Voi ce credeti?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Tania_9268 a răspuns:

Cumva fata aia tarieste fara parinti?
Adica maicasa nu o vede cum se duce afara?
Bun.e ok sa iti iei tocuri la ocazii.la o festivitate sau ceva de gen, dar nu afara zilnic.
In primul rand picioarele noastre sunt in crestere si dezvoltare. daca ea incepe de pe acum sa poarte tocuri cand va fi la 20 de ani v-a avea picioarele extrem de strambe.
Sfatul meu e sa ii atragi atentia.chiar daca nu ii convine.si sa ii zici ca nu e ok ca la varsta asta sa poarte tocuri.mai ales afara.pentru ca asta se intelege ca este o fata usoara happy

10 răspunsuri:
| sonjja a răspuns:

Eu cred ca e absolut ridicollaughingadica in afara de cluburi nu mi se par prea indicate tocurile(si eu am 14 ani si nu am purtat niciodata tocuri)

cum ti'am spus, nu mi se pare normal ca de la varsta asta sa porti tocuri...nu stiu, parerea mea

sper ca te'am ajutat:*

| 37celsius a răspuns:

Hmmm, naspa ca iti umilesti prietena. (awesome friend you are)

| 37celsius a răspuns:

Esti o prietena superba. Serios acum, carei persoane nu i-ar placea sa fie umilita de prietena ei (you are awesome, rock on!)?

| Nenumescovici00 a răspuns:

Buna eu zic ca la ocazii nu afara :O poate sa poarte si afara dar mult mai mici.Ar putea sa si le rupa.Sa ii spui ca o sa si le strice si o sa ii para rauwinking.Dar daca ea vrea cu adevarat sa le poarte poate sa le poarte dar nu in parc poate la plimbari dar sa aiba grija si cu fusta scurta daca vrea sa para sexy poate sa fie dar nu parcul e locul potrivit unde sunt copii mai mici ti-am zis poate la plimbari prin oras noaptea.Ma bucur ca te-am ajutat pupici:*:*.

| Jade_3751 a răspuns:

Tocurile de obicei se port cand mergi la un club, o petrecere sau cand iesi cu prieteni undeva mai deosebitwinking

| Inesa a răspuns:

Un sfat no mai invidia...dar daca ii vreai binele spune-i ca arata ridicol si sa poarte doar cind iese in oras, sau sa nu sa se imbrace prea exagerant!

| Archy37 a răspuns:

Cat mai rar,cu atat mai bine, e contraindicat de a purta tocuri, deoarece se "strica" bazinul si in perioada sarcinii acea fetita cand va ajunge timpul sa devina mamica s-ar putea sa aiba probleme f serioase! Sper ca e cel mai bun sfat pentru prietena ta!

| Ramonaaaa a răspuns:

Buna Ramona :*
O fata de 14 ani ar putea sa poarte tocuri la un eveniment special.Este ok sa poarte platforme mai sport daca asa se simte bine, la o intalnire sau ceva de genul asta dar mi se pare exagerat sa porti tocuri de 10 cm si in parc.In parc toata lumea opteaza pentru tenisi, adidasi.
Daca porti oriunde te duci tocuri care mai este farmecul lor atunci cand te duci la un eveniment sau ceva?

| BaяbieGυяl a răspuns:

Mie mi se pare foarte bine adiq in Romania medicii sunt foarte prosti si nu recomanda tocurile dar in Germania de exemplu fetele poarta tocuri de la 10-12 ani pentru ca sunt foarte bune pentru pozitie mie mi se pare foarte ok in afara faptului ca purta si fusta adiq e prea exagerat pentru parc nu neaparat ca are 14 ani dar pentru parc na...

| Andreea_6206 a răspuns:

Eu am 15 ani si nu am purtat tocuri de 10 cm decat la banchetul din cls a opta.In rest mai port o pereche de pantofiori cu un toc ortopedic mic, de vreo 3, 4 cm.Deci e indicat la evenimente, ocazii sa porti tocuri asa mari, mai ales daca nu sunt ortopedice, daca sunt cui.winking