| BabyDollRalukks a întrebat:

Am o intrebare exclusiv pentru fete: Am auzit de pudre ca sun foarte bune si ca acopera micile imperfectiuni ale fetei poate chiar mai bine decat un fond de ten.Intrebarea mea este de unde imi pot achizitiona o astfel de pudra? Dauneaza cumva fetei sau tenului? Care ar fi pretul cel mai rezonabil pentru un astfel de produs, de o calitate acceptabila? Are efecte vizibile? Mai trebuie folosit in componenta cu un alt produs? Cine imi da cele mai multe informatii despre acest produs cosmetic primeste funda+vot:X Mersiiiii!:X

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Le poti cumpara de la magazinele de cosmetice.
Nu acopera mai bine ca fondul de ten ci cam la fel, acum depinde insa de firma. Se foloseste peste fondul de ten in general, dar se poate folosi si in locul fondului de ten.
Da, dauneaza. Cam la fel ca fondul de ten, grabeste procesul de imbatranire. Dar daca nu abuzezi de ele, e okay.
Pretul cel mai rezonabil la o pudra cu o calitate acceptabila ar fi in jur de 50-60 lei. Eu iti recomand oricum o pudra minerala, are o textura mai usoara si lasa porii sa respire.

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu folosesc perlutele de la Oriflame, sunt si reprezentant, nu dauneaa si confera un aspect natural

| diana_6879 a răspuns:

Pudra o poti cumpara de la avon sau de la farmacii, nu dauneaza fetei ci doar acopera imperfectiunile dar nu le trateaza, pretul este de maxim 50 lei, acopera imperfectiunile fetei vizibil, dinainte sa te dai cu pudra foloseste o baza pentru machiaj. uite aici un model de pudra de la avon : http://www.google.ro/......tp?/imgres sper ca ti-am fost de folos. bafta ceao. fundita?

| eoooo a răspuns:

Bun ...eu iti zc... acele mici imperfectiuni cred ca te referi la cosurii nu? Infne orikt de frumoase le vezy pe celelalte cand se dau cu fond de ten gandeste asa. Sunt niste false.Da e ffrumos dar cand cineva se apropie de tine si vede cu adevarat cum iti arata fata se sperie, e mult mai bine sa folosesti o crema pentru cosuri sau speciala pentru acele mici imperfectiuni.sa te speli dimineata si seara cu sapun de preferinta Dove, si crede-ma ca e imposibil daca ai grija de fata ta in catva timp sa nu ai o fata perfecta, nu preferi mai bine ca fata ta sa fei frumoasa si naturala decat plina de fond de ten care duce la distrugerea tenului! Eu iti dau acest sfat u faci km vreiwinking Renunta la fond de ten si la prostii de genul acesta iti fac mai mult rau decat bine.

| BabyDollRalukks explică:

Eooo,Nu,nu ma refer la cosuri si nu, nici nu folosesc fond de ten sau am mai folosit pana acum.Eram doar curioasa in legatura cu acest produs cosmetic nouwinking