| Beatrice244 a întrebat:

Heiii:**. Stiti niste creme pentru. puncte negre? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu sunt creme care sa rezolve aparitia sau disparitia punctelor negre. In schimb, exista metode de indepartare a lor : fie extractia manuala, fie cea cu ajutorul unor benzi speciale cu carbon ("Pore Strip" - se gasesc la orice hipermarket, sectia cosmetice).Ca sa intelegi ce sunt acele puncte negre citeste aici : http://dermato-venerologie.ro/wordpress/archives/1403

5 răspunsuri:
| MG4Life a răspuns:

Http://www.scapa-de-cosuri.eu/ -> uite-te aici si ai sa vezi cel mai bun si sanatos lucru pentru a scapa de acnee!

| Tsunade99 a răspuns:

Uite un mod natural de a scapa de ele:
http://www.codrosu.ro/......uri-negre/

| FurtunaDiesel a răspuns:

Da! Crema de ghete. Puncte mai negre ca aia eu nu am vazut sa faca nimeni cu nimic!

| l1feincolor a răspuns:

Sper sa gasesti in magazin sau la farmacie SCRUB pentru fata, sau crema/gel PEELING, e cam acelasi lucru, dar sa fie unul mai delicat. Acest produs contine niste granule abrazive, care curata in profunzime, inlaturand si cate putin din pielea patata. Masezi bine fata, dupa ce ai umezit-o, apoi clatesti cu apa. Sa nu dai in jurul ochilor. Iti cumperi si o crema pentru ten cu probleme sau mixt, si o aplici dupa ce te cureti. Pt zona din jurul ochilor foloseste o crema speciala pentru contur. Seara iar iti cureti fata, dar cu un gel normal de curatare, cel de la Gerovital plant este foarte bun. Si iar aplici crema. In timp, pielea se va curata, si de cicatrici si de puncte negre. Sper ca te-am ajutat happy FUnda :X

| curioasa01 a răspuns:

Creme nu sunt, eventual loţiuni/soluţii care ajută... Îţi recomand soluţia de la Favisan pentru puncte negre şi acnee. Ai instrucţiunile pe recipient; am încercat şi a şi funcţionat. Recent am folosit Clean & Clear 2in1 (mask/wash) pentru punctele negre dar nu e atât de eficientă (nu folosesc zilnic, după cum scrie pe instrucţiuni, presupun că de asta).
Totuşi, de puncte negre scapi printr-o baie de aburi săptamânală... e la farmacie un instrument de scos puntele negre (asta după baia de aburi). Astea nu trec never ever.