| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU!
Voi(fetele) cu ce va epilati pe picioare?
Cu aparatul, cu ceara, cu bigul, cu crema....sau cu ce?
Cum este cel mai bine? Adica sa nu creasca asa de repede...
Si daca se poate sa nu doara asa de tare?
Eu am 14 ani si am inceput sa ma epilez de anul trecut in perioada asta.

Răspuns Câştigător
| alinae a răspuns:

Eu iti recomand sa te epilezi cu ceara. Doare destul de tare, dar si rezultatele sunt pe masura. Parul creste foarte incet iar in timp vei vedea ca o sa incepi sa ai mai putin par ( aici ma refer la ani ). Mai de mult m-am epilat si cu bigul, dar nu iti recomand, creste foarte repede si uneori daca nu esti atenta poti sa nu tai bine firele, si sa se mai vada. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Eu mă epilez cu bigul, chiar dacă știu că nu e bine. Mi-e foarte frică să folosesc ceară.
Cu aparatul e cel mai bine.

| drogh a răspuns:

Depinde. Uneori ma epilez cu bigul alteori cu Philips HP6401.

| thewomaninwhite a răspuns:

Cu bigul si cu crema nu suport durerea provocata de aparat dar daca vrei sa nu-ti creasca asa repede parul iti recomand aparatul

| cooldreams a răspuns:

Eu folosesc aparatul sau ceara si, in situatii foarte disperate, lama. Ma tem ca nu poti sa-ti intepartezi parul de pe corp fara sa te doara si fara sa-ti creasca repede in acelasi timp. Daca il indepartezi de la radacina, va creste mai greu dar poate fi dureros si irritant si dureaza mult. Daca il tai, nu doare si nici nu irita, dureaza putin, dar va creste foarte repede la loc si va fi foarte aspru. Alege variant care ti se pare cea mai potrivita. Nu uita ca te poti taia daca dai cu lama, iar cremele pot produce uneori iritatii urate, mai ales daca pielea e sensibila. big grin

| girl00 a răspuns:

Pai cu aparatul(epilator) dar de cele mai multe ori cu bigu' big grin

| raluuukuts a răspuns:

Buna!
Eu una ma pilez cu ceara.....acum totul depinde de alegerea ta, dar te sfatuiesc sa nu o faci cu aparatul este dureros dupa parerea mea big grin bafta! :*