| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am facut curat printre produsele mele de ingrijire personala si am gasit un balsam de buze cam vechi si nu am nicio idee ce as putea face cu el, adica daca l-as mai putea folosi cumva. Acum intrebarea mea este: Ati putea sa-mi dati niste idei sau sfaturi?

6 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Vezi data expirarii. Daca nu, la gunoi. Farmaciile si magazinele de cosmetica sunt pline cu asa ceva happy. Nu-ti pune sanatatea in pericol pentru cativa lei. Pup.

| untu a răspuns:

Uitati-va la data expirarii, dar daca este depasita, trebuie sa arunci la gunoi ca nu mai este de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti dai pantofii ca sa se mai lase de la el ce naiba sa mai faci daca e vechi?

Cum a zis Jolenne uite-te pe spate si vezi ca ai intr-o casuta 6M, 12M, 24M. Asta arata dupa cate luni de la desigilarea produsului el expira dar probabil are si o data de expirare, el expira si daca tu nu l-ai deschis. Daca e expirat sau si-a schimbat mirosul/consistenta il poti arunca.

| kiri11 a răspuns:

Daca termenul de valabilitate a expirat nu happy. si nu cred ca ai putea sa-l mai folosesti pentru alte servicii.

| Jolenne a răspuns:

Bună!
Ca să fii sigură că este vechi, uită-te pe ambalaj/cutiuță și caută simbolul: https://cindywongofficial.files.wordpress.com/2015/01/expiry-date.jpg
M = months (luni), deci faci și tu calculul în funcție de ce scrie pe balsamul tău de buze.
Am găsit de asemenea și un tabel cu câteva informații importante cu privire la produsele cosmetice: https://rsmakeupartistry.files.wordpress.com/......makeup.png
O seară frumoasă!

| NoooooNaMe a răspuns:

Eu ma refeream daca il mai pot folosi in alte scopuri cum ar fi un fel de "reciclare" adica din el sa fac altceva sau mai stiu eu ce...