| prettymia a întrebat:

Hello. De cate ori pe saptamana e indicat sa merg la solar? Si cei care mergeti, recomandati-mi o crema buna pentru solar (accelerator).

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero ori. Niciodată adică. Asta daca nu ești fan cancer și alte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E indicat să nu mergi, mai ales acum vara, când e soare afară.

| mihai69 a răspuns:

De zero ori.

| ReddY25 a răspuns:

Nu e recomandat dar fiecare decide ce i se pare mai bine pentru el big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Tokyo44 a răspuns:

Nu este indicat sa mergi la solar.
iti asumi riscuri, constienta sau nu.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Si la tine ploua non-stop?
Nu am folosit solarul dar stiu ca o data pe saptamana e suficient. Si nu toata vara. Cateva sedinte.

| Flamanzila a răspuns:

Solarul nu este sanatos, este mai indicat sa te expui la soare inainte ca Ultravioletele sa apara in mijlocul zilei.
La soare se creeaza si multe reactii bune in corp, solarul nu iti ofera nici vitamina D.
Daca ai locui in Antarctica sau cel mai rece loc de pe glob te as intelege.