| Azzido a întrebat:

Hello. Intrebare pentru. fete : Ce solutie de curatare a fetei si ce fond de ten imi recomandati happy? Eu momentan imi dau cu Maybeline Affinitone 17 Rose Beige, insa nu imi place cum se intinde pe fata. Vreau ceva mai cremos care sa nu se ia foarte repede. Imi dau de obicei pe cosuri si mici imperfectiuni. Ms anticipat tongue

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Decat fond de ten mai bine ia-ti o crema pentru pete cosuri, imperfectiuni gen Glyco a, Boreade 12, Skinoren si iti vei vindeca petele punctele negre/petele ce ai tu. dar trebuie sa ai rabdare e tratament de lunga durata gen 4 5 6 luni asa ca ai rabdare. Stiu ca fondul de ten acopera acele pete sau ce ai tu, am si eu aceeasi prb ca si tine dar nu folosesc fond de ten.
Ca gel de curatare iti recomand DERMATOCOSMETICE si numai DERMATOCOSMETICE ca sunt noncomedogenice ( nu inchid porii- nu prd puncte negre) Gel Ivapur de la ivatherm, Bioderma, Keracnyl de la Ducray depinde sunt mai multe, mai e unu de la La Roche Posayt - sunt mai scumpe dar merita. Si crede-ma ia de bun ce iti spun ca am si eu prb asta si cunosc. Cel mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog ca el stie ce ti se potriveste cel mai bine.
Bafta!

2 răspunsuri:
| olga_6863 a răspuns:

Pentru curatarea fetei iti recomanc un produs foarte bun este de la CLARINS Doux Nettoyant Moussant cu micro perle purifiante, si un fon de ten TIME PLUS n.15 de la seventeen, eu ma folosesc si sunt foarte multumita

| olga_6863 a răspuns:

Fonul de ten l-am cumpara din Grecia, dar tu in Romania nu stiu poti vedea prin magazinele mari unde este cosmetica profesionala, daca il gasesti scrie-mi, pa