| Paulaaaaaaaaaa a întrebat:

Hello, ma cam tentează sa-mi pun un piercing in limba sau in ureche. In ureche as vrea unul industrial. Care dintre cele doua are cea mai putin dureroasa procedura?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Da, am înţeles. Uite, bea două pahare de ceva şi ori pune gheaţă, ori, acum că e iarnă, stai la frig, imediat îţi amorţeşte urechea. Evident, poţi da şi cu spray dacă ai. Nu doare oribil de rău, dar va trebui să fii atentă, cartilajul e un loc foarte sensibil şi dacă gaura nu e făcută cum trebuie, ţesutul se distruge şi rămân urme urâte.

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Păi categoric e mult mai dureros în limbă, mai ales dacă se nimereşte o zona mai... sensibilă. În ureche nu prea doare, poate doar în partea de jos unde e mai groasă "cărniţa" big grin (că nu-i poţi zice cartilaj la lob). Deci... fă-o pe aia în ureche. Cred că şi costă mai puţin, e mai uşor de întreţinut, nu te opreşte să bei sau să mănânci anumite chestii, sau să fumezi dacă e cazul, pentru o anumită perioadă de timp. În limbă e chiar greu de tratat, să te clăteşti mereu şi mereu cu nu ştiu ce soluţii până se vindecă etc.
Acum tu hotărăşti cât de mult vrei să îţi baţi capul cu asta.

| Paulaaaaaaaaaa explică (pentru DakotaRoyse):

Eu vreau sa imi pun piercing industrial, acolo in partea superioară a urechii. Ma gândeam sa ma dau cu spray cu lidocaina ca sa nu ma doara

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Paulaaaaaaaaaa):

Da, am înţeles. Uite, bea două pahare de ceva şi ori pune gheaţă, ori, acum că e iarnă, stai la frig, imediat îţi amorţeşte urechea. Evident, poţi da şi cu spray dacă ai. Nu doare oribil de rău, dar va trebui să fii atentă, cartilajul e un loc foarte sensibil şi dacă gaura nu e făcută cum trebuie, ţesutul se distruge şi rămân urme urâte.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

In ureche este mai putin dureros, desigur.
*-*

| Azµre a răspuns:

Ambele dor la fel de rău. Limba chiar mai rău ținând cont că trebuie să mai și mănânci.

| Myyy3 a răspuns:

Esti nebun? Cum iti poate trece prin cap sa iti pui piercing in limba? Ba tu stii ca in primul rand te poti infecta la limba si in al doilea rand 2 saptamani o sa stai cu ea scoasa? Nu mai zic ca o sa mananci foarte greu si ce o sa faci? o sa mergi pe strada cu limba scoasa sa arati ca ai piercing?

| Paulaaaaaaaaaa explică:

Cel inudustrial se pune in partea superioară a urechii, in cartilaj

| Swiftt a răspuns:

Eu zic sa nu iti pui in limba pentru ca doar... GAY poarta piercing in limba, plus ca e dureros de dai cu capu de tavan(nu am eu, are un prieten d-ameu si mi-a zis ca doare rau). Eu zic sa iti bagi in ureche, si eu am in ureche si nici nu simti cand il baga. Eu zic sa nu te puna dracu' sa iti pui piercing in limba, daca nu ma asculti nu iti garantez durerea. Mai bine pune-ti in ureche, parerea mea. Daca iti pui in limba nu imi dau seama cum o sa mananci apoi.

| EpicLove a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti faci in ureche este mai putin dureros daca iti vei pune piercing in limba vei avea dureri groaznice o sa ti se umfle limba.

| Glamglamorous a răspuns:

Mai bine in urece, eu am in limba, a fost foartee dureross. aucciii