| FroddoLikesBlood a întrebat:

Hello TPU! Am o mica problema, unghiile mele se exfoliaza si se rup repede, nu stiu ce sa fac, am incercat cateva,, trucuri" dar nu dau rezultatul dorit. Ce m`ati sfatui? Dau funda, multumesc.

3 răspunsuri:
| Ramona1 a răspuns:

Ai incercat cu ulei de ricin? Daca ai incercat si tot nu a mers, incearca sa iti dai unghiile cu lac sau oja(ai grija sa nu fie de proasta calitate pentru ca iti va ingalbeni unghiile). Daca lasi unghiile faca nimic aplicat pe ele, e normal sa ti se exfolieze

| RenataG a răspuns:

Pai incearca sa ti storci o lamaie si in zeama ai tii unghiile cam 10 minute...la mine a mers

| dn28 a răspuns:

Probabil e din cauza calciului, cere-i medicului de familie sa-ti prescrie ceva pentru calciu, si incerca sa te dai cu lac, relativ, asta e partea a doua. Sper sa-ti fie de folos, noroc. big grin