| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU,recent mi-am cumparat keratina lichida (pentru par) si ma intrebam daca mai este nevoie sa folosesc spray-ul de la gerovital pentru a proteja parul impotriva caldurii, mentionez ca-mi indrept parul cu placa, cam des big grin...asa ca cine stie si poate sa ma ajute cu un raspuns : e de ajuns doar keratina sau trebuie si protectia impotriva caldurii? ...Multumesc anticipat. FUNDAAA!

5 răspunsuri:
| ang31989 a răspuns:

Draga mea daca folosesti keratina lichida si o aplici cum trebuie nu mai prea ai nevoie de placa! Cauta turoriale despre cum se foloseşte! Succes

| anonim_4396 explică (pentru ang31989):

Si cum ar trebui aplicata keratina corect? eu stiu ca "se activeaza" atunci cand este "supusa" caldurii

| ang31989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai te speli iti invelesti parul in prosop si stai putin apoi o aplici si te usuci cu feonul

| ang31989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti folosi si placa dar incearca prima data asa ca e mai putin agresiv pentru păr si vei vedea ca nu mai ai nevoie de placa ( cel putin in cazul meu) Succes dragă!

| anonim_4396 explică (pentru ang31989):

Multumesc pentru raspuns, dar am incercat, am un par foarte "obraznic" si arata groaznic neindreptat big grin