| Roxii_5109 a întrebat:

Hello, TPU! Se apropie banchetul, si am nevoie de niste sfaturi de machiaj. Sunt destul de priceputa in acest domeniu, dar nu am absolut nicio idee cum sa ma machiez. Rochia mea este din satin (mov inchis) si dantela (neagra). Ceva idei?
Si, credeti ca niste buze rosii ar merge? Or I should go nude?
FUNDA!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate acest clip te va ajuta : http://www.youtube.com/watch?v=YdeA5aVbYOA. Bafta!; x

6 răspunsuri:
| dannadny a răspuns:

In niciun caz niste buze rosi nu ar merge. poate un luci de buze.Niste creion de ochi ar merge si poate putin fard negru.

| Alexandra_9394 a răspuns:

Hei.ca machiaj ai putea incerca un fard mov deschis, iar pe buze eu cred ca ar merge mai bine un luciu sau un ruj mai putin strident.

| akaa a răspuns:

Pai. Buze rosii la rochia pe care o ai nu cred ca ar merge asa bine :-? Bine ar fi sa te rujezi cu. un roz. Dar nu prea deschis nici prea inchis. Asa cam la culoarea buzelor. Si :-? sa te dai cu rimel si ca sa fie si mai frumos sa iti faci cu creionul la ochi coada de randunica. Uite asa : http://www.divahair.ro/images/speciale/poze_03102007/makeup5_diva.jpg Dar sa nu o dai prea mult in afara. Doar putin varful. Sper ca te-am ajutat :P

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Buze rosii, no way. worried
Ar merge pe buze sa te dai cu un luciu de buze fara sclipici, roz deschis, cam de culoarea buzelor si ochii ori sa ii dai cu fard mov dar nu foarte inchis, si creion de ochi negru, dar putin si rimel sau sa ii faci cu tus. happy